єРобота: на грантові кошти український бренд одягу розширив виробництво
14.09.2024 | 09:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїЗ липня 2022 року Уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найбільший попит серед українців є програма мікрогрантів «Власна Справа», за якою можна отримати до 250 тис. гривень. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
MustHave — український бренд одягу, заснований Анною Бец і Анастасією Дзюбою у 2010 році.
У 23 роки, зіткнувшись із браком доступного та якісного одягу на ринку, дівчата вирішили створити перший український мас-маркет. Почавши з жіночих суконь та офісного одягу, за 14 років бренд розширив свій асортимент: від суконь до брючних костюмів і кежуал-образів, а також запустив лінію сучасних вишиванок.
Наразі MustHave має 16 магазинів в Україні та інтернет-магазин. Використовуючи високоякісні матеріали, бренд розробляє унісекс-колекції, аксесуари та взуття, задовольняючи потреби сучасного жіночого гардероба.
Початок війни приніс значні труднощі — втрату частини клієнтів і тимчасове закриття магазинів. Однак засновниці не здалися і почали шукати нові можливості.
Грантова підтримка за програмою «Власна Справа» дозволила закупити обладнання, створити нові робочі місця та збільшити обсяги виробництва.
2022 рік став найскладнішим в історії компанії — падіння склало 31% порівняно з 2021 роком. Але завдяки новим патріотичним колекціям і адаптації до умов, MustHave продовжує розвиватися, надихаючи українців обирати «своє».
«Єдина порада — не боятися. Цей шлях не є легким, але йдіть назустріч можливостям та підтримці», - вважають в компанії.
Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як досвідчені підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.