• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Україна може перейняти в Камбоджі цілісний підхід щодо розмінування земель, – Ігор Безкаравайний

Україна може перейняти в Камбоджі цілісний підхід щодо розмінування земель, – Ігор Безкаравайний

Заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний в рамках кількаденного спільного робочого  візиту за участі Міністерства внутрішніх справ та Держслужби з надзвичайних ситуацій відвідав королівство Камбоджу – країну, яка до початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну вважалася найбільш замінованою у світі. Під час візиту українська делегація ознайомилася з роботою профільних відомств, які займаються розмінуванням. Також відбулися зустрічі на рівні заступників міністрів у МЗС та Міністерстві економіки та фінансів Камбоджі. Члени делегації мали змогу ознайомилися з ходом робіт із розмінування в країні.

«Розмінування не має закінчуватися лише очищенням території і знищенням вибухонебезпечних предметів. У Камбоджі за підтримки міжнародних партнерів запровадили цілісний підхід, який включає як безпосередньо розмінування, так і допомогу громадам та безпосередньо людям, які починають працювати на очищеній землі. Йдеться про навчання, відновлення інфраструктури тощо. Це дозволяє не просто розмінувати територію, але й повернути туди людей і дати поштовх розвитку території. І це той досвід, який Україна має впроваджувати», – вважає заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

За рівнем технологій, залучених до процесу гуманітарного розмінування, Україна попереду, але може запозичити у Камбоджі досвід утилізації вибухонебезпечних предметів. В країні значну частину виявлених ВНП не підривають, а утилізують, вилучаючи при цьому дефіцитну в регіоні вибухівку. Україна ж завдяки утилізації зможе перш за все зменшити кількість підривів, що доброякісно вплине на довкілля.

«Камбоджа – це нагадування, як довго вибухонебезпечні предмети можуть впливати на життя людей. У 2022 році майже через 30 років після настання миру в країні від підривів на мінах загинуло 10 людей. Це тільки підтверджує наші наміри прискорити темпи гуманітарного розмінування в Україні, щоб у майбутньому від вибухонебезпечних предметів страждало менше людей. Зрештою, це одна з ключових цілей Стратегії з протимінної діяльності, розробленої Міністерством економіки у співпраці з іншими стейкхолдерами», – розповів Ігор Безкаравайний.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json