єРобота: “МІКРОХІМ” відновлює статус виробника медпрепаратів
15.11.2023 | 12:04 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїЗ липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.
ТОВ НВФ "МІКРОХІМ" - займається виробництвом субстанцій та готових лікарських засобів. Компанія працює більше 30 років. Понад 90% продукції продається на внутрішньому ринку України. До війни в портфелі компанії було 92 SKU, і міжнародні ринки також добре знали продукцію "Мікрохіму", в основному це Казахстан, Азербайджан, Узбекистан, Куба, Кувейт та інші.
Через війну компанія втратила виробництво в Луганській області. А це понад 14 тисяч квадратних метрів фармацевтичної виробничої площі. Експортна складова впала до 5% від загальних обсягів продажів.
Попри труднощі, в компанії не здались. Замість відновлення втраченого виробництва, на яке потрібно понад 25 млн євро, переорієнтували бізнес та сконцентрувалися на контрактних угодах, зараз працюють із шістьма різними виробниками.
За словами одного із співвласників підприємства та за сумісництвом директора юридичного та фінансового департаментів Іллі Адамчука, вберегли найцінніше – наукові розробки, дослідницькі напрацювання та контроль якості продукту. І частину працівників – 70 людей перевезли на нову виробничу базу в Київ. Вже в столиці додатково набирають нові кадри.
"Ринок змінився, і ми також змінили стратегію свого розвитку, щоб залишатися активними гравцями на ринку та виробляти свої ліки. Наша компанія зберегла усі ліцензії ", - розказує Ілля Адамчук.
Отриманий грант для переробних підприємств від Міністерства економіки компанія використала на придбання обладнання, необхідного для відновлення свого статусу виробника.
Ця історія про вміння адаптуватись та державну підтримку українського виробника. Це приклад того, що навіть у найскладніших ситуаціях можна знайти нові можливості та шляхи розвитку. "Ми звикли працювати в цій галузі. Ми з тих, хто не боїться починати з нуля. Це особиста програма", - резюмує Ілля Адамчук
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.