• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Корпоративна реформа триває: Уряд вніс зміни до Постанови КМУ, які дозволять проведення конкурсу з відбору членів наглядової ради «Оператора ГТС України»

25.07.2023 | 19:40

Уряд  прийняв рішення про включення ТОВ «Оператор ГТС України» до переліку компаній, де відбір незалежних членів наглядових рад відбувається за результатами конкурсу із залученням рекрутерів. Призначення членів наглядової ради буде відбуватись через Комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств із залученням міжнародних партнерів. Відповідну постанову було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України 25 липня 2023 року.

Так, згідно з чинним законодавством, на період дії воєнного стану не проводиться конкурсний відбір керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Але є окремий перелік виключень для держпідприємств, на яких ця заборона не поширюється.

Постановою Кабміну ТОВ «Оператор ГТС України» внесли до цього переліку. Це дає можливість провести прозорий конкурс на відбір членів наглядової ради компанії, що, в свою чергу, забезпечить належний рівень її незалежності та відповідатиме принципам корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку.

«Попри війну Уряд крок за кроком впроваджує принципи корпоративного управління в державних компаніях. Незалежне керівництво для державних компаній – це не тільки вимога з боку міжнародних партнерів, але і важливий інструмент залучення інвестицій. Адже наявність незалежної наглядової ради покращує рівень довіри до підприємства, робить підприємства більш привабливими для інвестування», - пояснив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

За його словами, політика Уряду полягає в тому, що в державній власності мають залишитись лише близько сотні стратегічних підприємств. Вони мають пройти через процес реформи корпоративного управління для того, щоб їхня робота стала більш ефективною, а прозора структура управління дозволить залучати інвестиції до таких держкомпаній.

Реформа корпоративного управління ТОВ «Оператор ГТС України» – це виконання зобов‘язань України перед міжнародними партнерами. Уряд взяв на себе обов’язки щодо призначення наглядової ради ТОВ «Оператор ГТС України» до жовтня 2023 року. Це передбачено в меморандумі з МВФ і є одним із структурних маяків документу. Також, призначення наглядової ради передбачено в меморандумі між Україною та ЄС про макрофінансову допомогу.

Довідково:

ТОВ «Оператор ГТС України» – природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн Європейського Союзу.

Товариство було створене в 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України.

Починаючи з 1 січня 2020 року, ТОВ «Оператор ГТС України» є сертифікованим оператором газотранспортної системи України і є повністю незалежним від вертикально-інтегрованих підприємств. Акціонером ТОВ «Оператор ГТС України» є АТ «Магістральні газопроводи України».

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json