Міністерство економіки України

Айварас Абромавичус: реформа Дерегуляція – є головною для України

конф

24 березня відбулась презентація Проектів Офісу ефективного регулювання (BRDO), де його експерти продемонстрували перші результати роботи та розповіли про плани.

Захід відкрив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

«Реформа Дерегуляції – є одною з найголовніших для країни. Сьогодні тут зібрались усі ті, хто безпосередньо бере участь в просуванні цієї реформи та своєю роботою пришвидшують темп її реалізації», - підкреслив  Міністр Айварас Абромавичус.

Міністр додав, що за п’ять місяців роботи Офісу вдалось зібрати сильну команду, яка складається з 28 експертів. Спільно з міністерствами та народними депутатами команда підготувала 21 нормативно-правовий акт, серед яких 18 законопроектів. Також, за такий короткий термін, вдалось розробити методологію перегляду регуляторних актів та IT-продукти.

В планах Офісу на цей рік - законопроектна робота, перегляд регуляторного поля, створення аналітичної системи «ПростІР».

Серед присутніх також були заступник Міністра Юлія Клименко, голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, голова BRDO Олексій Гончарук, радник Міністра Дмитро Романович, секторальні керівники Офісу та інші.

Юлія Клименко: «Для мене дерегуляція – це перш за все лібералізація та максимальне зменшення впливу держави на приватний сектор. Це величезний обсяг роботи, який вимагає значних ресурсів, оскільки вся державна машина досі працює в пострадянському режимі планової економіки. В середині державного апарату, на жаль, таких ресурсів не має і найближчим чином не буде, оскільки реформа публічної адміністрації так і не відбулася. Отже, щоб робити дерегуляцію швидше, нам були потрібні досвідчені експерти, які одразу знають точно, що потрібно зробити для поліпшення умов роботи в окремих секторах. І ми їх знайшли. Мінекономрозвитку було ініціатором створення Офісу ефективної регуляції та ми прагнемо до того, щоб він став ресурсным центром для всіх міністерств та парламентарів. Лише спільними зусиллями ми зможемо поліпшити бізнес-клімат та залучити інвестиції». Сьогодні в Україні існує понад 10 тисяч документів, які безпосередньо впливають на бізнес та збільшують адміністративну вартість його ведення.

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна додала, що ще о 2005 році в Україні під гаслом дерегуляції було скасовано 4500 регуляторних актів та це жодним чином не вплинуло на бізнес. Тому важлива не кількість скасованих актів, а розумний системний підхід до перегляду регуляторного поля.

Саме такий перегляд є важливим напрямком аналітичної роботи BRDO. Офіс розробив методику перегляду (Rolling Review), за якою вже переглянуто 335 регуляторних актів, і за оцінками експертів, законність 25% з цих документів є сумнівною.

Ксенія Ляпіна: «Сьогодні нам потрібно зламати матрицю державного управління в Україні. Мене дуже тішить, що в плані дій Уряду на наступний рік з’явився принцип «one in – two out», коли для того, щоб запровадити один регуляторний акт, потрібно скасувати два. Але не в кількості, а в грошах: тобто якщо ти хочеш ввести регуляторний акт, який буде вартувати бізнесу 100 грн, то, будь ласка, скасуй регуляторні акти на 200 грн. От для того, щоб цей принцип дійсно почав працювати, нам потрібен контроль з боку бізнесу та експертів. Я бачу BRDO як імпульс до дерегуляції, правильний системний підхід до очищення регуляторного поля та фільтру на шляху створення нових регулювань».

Довідка: Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за сприяння канадського уряду, проекту EDGE, експертів Світового банку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json