• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Степан Кубів та Китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві

Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві. Про це йшлося під час зустрічі української делегації під головуванням Степана Кубіва та керівництва Китайської корпорації доріг та мостів (China Road and Bridge Corporation), яка відбулася у Пекіні (Китай) під час Форуму “Один пояс, один шлях”.

Представники Китайської корпорації зауважили, що нещодавно ефективно завершили низку проектів на загальну суму $2 млрд серед яких будівництво мосту у Белграді (Сербія) та дороги Гродно-Гомель.

У свою чергу Степан Кубів відзначив гідну підготовку проектних пропозицій будівництва мостового переходу біля Кременчука та проекту реконструкції Шулявського шляхопроводу у м. Києві, на загальну суму $400 млн.

“Пропоную Вам завершити підготовчі роботи по цим проектам не пізніше вересня, щоб після цього можна було перейти до укладення кредитних угод та договору на виконання робіт з корпорацією. Наразі буде створена робоча група для комплексного опрацювання цих інвестпроектів,  до якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну та Укравтодору”, - відзначив Степан Кубів.

Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань відзначив важливість цих проектів для України та Китаю.

“Ці два проекти неодмінно стануть історіями успіху у китайсько-українських взаєминах. Крім того, що мости і дороги є важливими інфраструктурними об’єктами, це також основа для подальшої успішної інвестиційної співпраці з Україною. А ще - це важливий сигнал для усіх інвесторів про те, що сьогодні України є вигідним майданчиком та надійним партнером для інвестицій”, - наголосив Віктор Довгань.

Степан Кубів також нагадав, що у рамках ініціативи “Один пояс, один шлях” надважливою є покращення існуючих та розбудова нових логістичних можливостей, де визначальною є роль України завдяки її вдалому розташуванню та привабливим умовам для інвестицій.

“З метою покращення умов, збільшення пропускної спроможності та швидкості руху, підвищення конкурентоспроможності мультимодальних контейнерних перевезень сполученням Китай - Західна Європа - Китай та транзит територією України, ми готові докласти зусиль до розвитку і модернізації транспортної інфраструктури України на основі проектів публічно-приватного партнерства та інших сучасних форм співпраці”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що реалізація в Україні низки логістичних проектів сформує додаткові можливості для транзитних потоків у рамках китайського проекту «Один пояс і шлях». Йдеться про будівництво портових терміналів, елеваторів, рухомих складів для транспортування аграрної продукції, сховищ холодного зберігання.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json