• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

єРобота: Roast One – сімейний бізнес крафтового виробництва кави з півдня України

Roast One

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Roast One – сімейний бізнес крафтового виробництва кави з півдня України, що спеціалізується на обсмажуванні кави преміум та спеціальних сегментів.

У 2019 році Ольга Костенко разом з чоловіком Станіславом відвідали чемпіонат з обсмажування кави у Києві. Це настільки їх вразило, що подружжя зрозуміло – хоче створити таке виробництво у Миколаєві.

Фірму подружжя відкрило на заощаджені кошти. Підприємство почало популяризувати свіже обсмаження кави, пропонуючи продукт, який обсмажується безпосередньо на місці, а не ввозиться з-за кордону.

Через повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року вони були змушені релокуватися, спочатку до Тернополя, а згодом до Чернівців.

Roast One має понад 20 різних сортів кави з різних куточків світу, зокрема з Ефіопії. Підприємство підбирає, куштує та замовляє каву, враховуючи розвиток кавової культури.

Коли постало питання розширення бізнесу, Ольга зі Станіславом вирішили подати заявку на отримання гранту «Власна Справа» від Міністерства економіки України.

На жаль, з першого разу не вдалося отримати грант, але вони переподали заявку і вдруге отримали позитивну відповідь.

«В Україні є багато різних грантів, і це чудова можливість отримати додаткове фінансування від держави. Якщо ви мрієте про власний бізнес і впевнені у своїй бізнес-ідеї, то рекомендую подаватися на грант «Власна Справа». На всіх етапах можна отримати консультації від фахівців, і отримання гранту не таке страшне і важке, як здається на перший погляд», - розповідає Ольга.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json