Юлія Свириденко обговорила із ЄБРР фінансування енергетичних, інфраструктурних проєктів та розвиток людського капіталу
12.09.2024 | 10:02 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїПерша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко 11 вересня зустрілася із делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на чолі з віцепрезидентом Банку Маттео Патроне.
Сторони обговорили розширення інвестицій ЄБРР в енергетичні та інфраструктурні проєкти, а також залучення банку у фінансування сфери протимінної діяльності.
«Європейський банк реконструкції та розвитку — один з найважливіших партнерів України. Хочу подякувати за підтримку українських державних банків у реалізації нових енергетичних програм. За допомогою ЄБРР ми сподіваємось розблокувати приватні інвестиції в проєкти відновлюваної енергетики», — зазначила Юлія Свириденко.
На зустрічі обговорювали питання підтримки конкретних інвестиційних проєктів та прогрес у реалізації підтримки України, про яку домовилися на Конференції з відновлення України (URC) у Берліні — угоди з банками, які посилять спроможність надавати нові кредити і розширять доступ до фінансування для малого та середнього бізнесу.
Також зараз Мінекономіки працює над покроковою інструкцією для бізнесу, яка допоможе залучати доступні фінансові інструменти. Фахівців ЄБРР запросили долучитися до розробки цього документу.
Під час зустрічі обговорили можливості ширшого залучення експертів ЄБРР до програми підтримки управління державними фінансами в Україні. Зокрема говорили про вдосконалення управління публічними інвестиціями та створення єдиного портфеля інвестиційних проєктів для міжнародних фінансових організацій. У цьому контексті обговорили важливість роботи Стратегічної інвестиційної ради, яка була утворена у травні цього року.
Окремо обговорили можливості залучення ЄБРР у сферу протимінної діяльності. Наразі планується провести техніко-економічне обґрунтування щодо інтеграції програм банку задля підтримки аграрного сектору у сфері розмінування. Також сторони говорили про можливість надання підтримки виробникам обладнання у сфері протимінної діяльності.
«Для нас важливо якомога швидше зробити українську землю безпечною, щоб фермери могли починати її обробляти. Тому запропонували ЄБРР долучитись до співпраці заради збільшення кількості машин для розмінування, саперів та операторів протимінної дільності», — наголосила Юлія Свириденко.
Ще однією темою для обговорення став розвиток людського капіталу. Завдяки співпраці з ЄБРР Уряд сподівається покращити ситуацію на ринку праці та створити умови для повернення українців.
Наприкінці зустрічі сторони порушили питання залучення ЄБРР до фінансування державної програми доступного кредитування єОселя.