Завершився п’ятий раунд консультацій з ЄС в рамках підготовки Плану для Ukraine Facility
15.11.2023 | 17:03 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїУ вівторок, 14 листопада, завершився п’ятий раунд консультацій з делегацією Європейського Союзу щодо підготовки Плану, передбаченого програмою Ukraine Facility на 2024-2027 роки. До дводенних консультацій у Міністерстві економіки України також долучились представники профільних міністерств та інших державних органів, залучених до підготовки.
Ключовими темами обговорення під час консультацій з представниками ЄС стали питання управління державними активами, заходи щодо боротьби з корупцією, забезпечення верховенства права, а також рамкові угоди, необхідні для реалізації Плану для Ukraine Facility. Також консультації стосувалися пріоритетних секторів документа, зокрема енергетики.
«Консультації з партнерами дозволяють нам врахувати у документі коментарі та пропозиції Європейської Комісії вже на етапі підготовки Плану. Ми забезпечуємо його відповідність високим європейським стандартам, що дозволить прискорити подальше погодження документа з боку ЄС, коли програма Ukraine Facility набуде чинності», - зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.
Наразі Уряд продовжує роботу над проєктом Плану, тривають консультації з бізнесом, громадським сектором, представниками регіональної та місцевої влади, міжнародними партнерами, народними депутатами та іншими залученими сторонами.
Схвалення проєкту Плану Урядом відбудеться після врахування в документі вимог, які будуть визначені при затвердженні програми Ukraine Facility з боку Європейського Союзу. Надалі План буде офіційно направлений для розгляду Європейській Комісії, після чого він має бути затверджений Радою Європи.
Нагадаємо, План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Проєкт програми Ukraine Facility передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років, з яких 39 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету для посилення макрофінансової стабільності. Підтримка надаватиметься щоквартально за виконання визначених у Плані критеріїв щодо проведення передбачених реформ. План не є загальною стратегією відбудови, він охопить лише частину передбачених на наступні роки державних змін з фокусом на макроекономічне зростання.