Міністерство економіки України

Дністровська ГАЕС може заощадити державі до 150 млн доларів за рік на паливі

Корж

У понеділок в Новодністровську був запущений третій гідроагрегат Дністровської ГАЕС у рамках реалізації першої черги будівництва у складі трьох гідроагрегатів.

«Напередодні Дня Енергетика мав честь бути присутнім при пуску третього агрегату Дністровської ГАЕС - гордості нашої енергетики та найсучаснішої електростанції країни. Вітаю весь колектив «Укргідроенерго» з цим знаменним досягненням», - прокоментував заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж, який взяв участь у церемонії.

Дністровська ГАЕС є одним із найбільших та наймасштабніших інфраструктурних енергетичних об’єктів, який реалізовувався в Україні за останні десять років. Перша черга будівництва стартувала ще у 1989 році, перший агрегат був запущений у 2009 році, у 2013 році був змонтований другий гідроагрегат та верхня водойма ГАЕС.  Будівництво третього гідроагрегату Дністровської ГАЕС тривало два роки.

Третій гідроагрегат має потужність у генераторному режимі 324 МВт. Робоче колесо та кришки турбіни для нього були вироблені в Харкові, а загальна вага всіх складових агрегату перевищує 3000 тонн.

Дністровську ГАЕС внесено до переліку пріоритетних енергетичних проектів та до оновленої Енергетичної стратегії до 2030 року. За даними ПАТ «Укргідроенерго», ГАЕС здатна замінити 200 МВт від ТЕС, що дозволить економити щороку 125 млн куб. м газу (близько 48,128 млн дол.) та 1,1 млн тонн вугілля (99,3 млн дол.). Один гідроагрегат забезпечує економію 69 млн куб. м газу (26 млн дол.) та 367 тис. тонн вугілля (33 млн дол.) на рік.

За проектом, Дністровська ГАЕС має складатися з 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному, що ставить її на шосте місце у світі за встановленою потужністю. Перший гідроагрегат станції потужністю 324 МВт у турбінному та 421 МВт у насосному режимах введено у промислову експлуатацію в кінці 2010 р. Станція працює в режимі “насос – турбіна” та дозволяє використовувати акумульовану в нічний час енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json