• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Необхідно максимально прискорити перетворення організацій Держрезерву в самоокупні державні підприємства, - Ігор Фоменко

В Міністерстві економіки України відбулася нарада під головуванням заступника Міністра економіки Ігоря Фоменка за участі керівництва Державного агентства резерву та керівників державних організацій зі сфери управління агентства. Ключовими темами першої з початку широкомасштабного вторгнення наради у такому форматі стали реформа системи держрезерву та стан виконання заходів з перетворення держорганізацій в державні підприємства.

Реорганізація держорганізацій, що належать до сфери управління Державного агентства резерву, в державні підприємства відбувається згідно розпорядження Уряду №462 від 26 травня 2023 року, ухваленого на виконання Стратегії реформування системи державного матеріального резерву на період до 2025 року.

«Ми всі розуміємо – триває війна, і всі кошти, які збирає держава, йтимуть, насамперед, на посилення обороноздатності. Тому наше завдання – максимально прискорити перетворення організацій в самоокупні державні підприємства, які зароблятимуть кошти на власне утримання і для держави. Якщо керівникам організацій для прискорення процесу потрібна допомога Міністерства економіки, ми готові її надати», - зазначив, відкриваючи нараду, Ігор Фоменко.

Як йшлося під час наради, на сьогодні практично всі держорганізації  перебувають на тій чи іншій стадії оформлення права власності – при тому, що це питання до цього не розглядалося протягом десятків років. Також практично всі організації мають на своїх рахунках достатньо коштів, щоб забезпечити всі заходи з реорганізації.

Під час наради були розглянуті проблемні питання, з якими стикаються держорганізації в процесі реорганізації, та по кожному з таких питань обговорені шляхи вирішення.  

Керівниками організацій були озвучені чіткі терміни проходження етапів реорганізації.

За підсумками наради домовлено активізувати роботу з перетворення держпідприємств. Також вирішено до  кінця жовтня провести нараду, під час якої будуть розглянуті проміжні підсумки та, в разі необхідності, підкореговані напрямки зусиль, які потрібно докласти для завершення процесу в визначені строки.

Нагадаємо, 12 вересня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про державні резерви», який є одним з ключових для реалізації реформи держрезерву.  

Ключові зміни, що запроваджуються реформою:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т. ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання  в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву - виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін. 

 Закон набирає чинності з 16 грудня 2023 року.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json