Позиція Уряду – налагодження конструктивного діалогу з соціальними партнерами, - Олексій Любченко
30.09.2021 | 08:44 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Україна перебуває в активній фазі трансформацій, коли змінюється законодавча база, встановлюються нові правила діяльності, створюються нові зв'язки. Позиція Уряду – налагодження конструктивної співпраці з національними соціальними партнерами. Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі з представниками профспілкових організацій 29 вересня в Києві.
«Згідно з попередніми домовленостями сьогодні ми обговоримо ситуацію в кількох сферах, особливо чутливих до будь-яких змін та надзвичайно важливих для громадян. Налагодження цього діалогу є необхідною складовою для розвитку України, її успішної взаємодії із сильними державами світу. Зусилля Мінекономіки наразі спрямовані на вирішення нагальних проблем та трансформацію економіки України», - зазначив Олексій Любченко.
За його словами, важливими кроками започаткування системної взаємодії з актуальних для суспільства питань є відновлення роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради. У планах – завершення роботи з опрацювання пропозицій чинної Генеральної угоди на 2019-2021 роки з метою актуалізації та продовження строку дії. А вже незабаром буде розпочата робота з формування нової генеральної угоди на новий строк, до якого будуть включені домовленості і зобов’язання з порушених профспілками питань.
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив необхідність посилення комунікації у сфері узгодження законодавчих ініціатив з питань трудового законодавства: «Наразі на розгляді ВРУ понад 20 проектів законів у сфері регуляції трудових відносин, соціального захисту, безпеки праці тощо. Уряд, як головний соціальний партнер, повинен виступити активним учасником обговорення цих проектів та налагодити комунікацію з метою розробки цілісної позиції та зменшення конфліктних ситуацій».
Зі своєї сторони, заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко зазначила, що нарешті прийшов час оновити регулювання трудових відносин, так би мовити поставити їх на сучасні рейки: «Мінекономіки ставить за мету змінити національний світогляд та модернізувати процеси законодавчих змін у трудових сфері у бік дерегуляції та індивідуалізації вирішення питань між роботодавцями та робітниками. Безперечно і, що найважливіше, - без звуження гарантованих трудових прав. Це «червона лінія», за яку ми ніколи не перейдемо. Нами застосовуються кращі світові практики. Ми готові до діалогу і спільної роботи».
Також представники профспілкових організацій виказали пропозиції до Уряду розробити дорожні карти на кілька років для комплексного розв'язання проблем та питань, які турбують більшість населення, – тарифи на ЖКП, субсидії, розробка механізмів підтримки бізнесу, зокрема, продовження і розширення програми пільгового кредитування для бізнесу 5-7-9%, яка була ініційована Президентом України Володимиром Зеленським.
Загалом представники профспілок позитивно оцінили роботу Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яка відновила свою роботу з липня цього року, зазначивши, що робота активізувалася та борги почали зменшуватись.
Під час зустрічі сторони також обговорили інші актуальні питання: основні соціально-економічні показники Держбюджету на 2022-й рік, кооперацію у сфері законотворчої діяльності, роботу фондів соціального захисту тощо.