• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

єРобота: Виробник деталей з порошкової металургії “Повмет” готовий виходити на нові ринки

єРобота: Виробник деталей з порошкової металургії “Повмет” готовий виходити на нові ринки

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Роман Казанко – власник ТОВ “Повмет”, який виготовляє деталі з порошкової металургії та працює на ринку понад 17 років. Роман придбав компанію практично з початком повномасштабного вторгнення і спершу розглядав її як стартап. 

«У 90-х роках Україна була ключовим гравцем на ринку порошкової металургії, але Європа постійно розвивається, а ми – ні.  Тепер маємо близько 30 компаній, у яких вкрай низькі обсяги виробництва. Ринок неконкурентний, але високоінтелектуальний. Ми спеціалістів беремо після університетів і вчимо самі. За винятком науковців», - пояснює підприємець. 

Продукцію ТОВ “Повмет” використовують практично всюди - від транспорту до дверних замків. Хоча зараз до 90% продукції реалізовується в Україні, Роман серйозно думає про експортний потенціал компанії. Основні ринки – Німеччина, США та країни Азії, оскільки ключовий напрям діяльності компанії – це автомобільні деталі та вузли. Саме у співпраці із автовиробниками “Повмет” зацікавлений найбільше, адже це постійне замовлення продукції на кілька років. Для цього треба максимально посилити науковий та технологічний потенціал виробництва.

Роман подав заявку на грант для переробних підприємств від Мінекономіки і у співфінансуванні придбав електроерозійні верстати. Вклався в найкраще обладнання, яке є на сьогодні у світі, і готовий підкорювати ринок, адже тільки за рік роботи оборот компанії виріс втричі. 

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json