Міністерство економіки України

Нам тут жити 2.0: Київстар та «Повернись живим» запустили ініціативу, що сприятиме розмінуванню країни 

Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» 14 серпня запустили другий спільний проєкт з гуманітарного розмінування — «Нам тут жити 2.0». Мета — забезпечити саперів Сил підтримки ЗСУ роботизованими платформами українського виробництва, транспортом і зв’язком. Ініціатива реалізується за інформаційної підтримки Міністерства економіки України.  

 «Нині Україна є найбільш потенційно замінованою країною у світі. На жаль, від початку року кількість нещасних випадків пов’язаних із мінами та іншими вибухонебезпечними предметами вже сягнула 1006. Якщо ми не будемо діяти об’єднано і швидко, то до 2033 року кількість постраждалих може зрости до 9 тисяч. Тому ми підтримуємо проєкти, спрямовані на те, щоб якомога більше українських земель були розміновані. Ми вдячні громадському сектору та соціально-відповідальному бізнесу, який робить значний вклад у безпеку наших людей та нашої землі», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка - Міністерка економіки України, Юлія Свириденко.

Завдяки проєкту «Нам тут жити 2.0», буде закуплено обладнання для роти інженерних безпілотних систем Сил підтримки ЗСУ. Сапери отримають роботизовані платформи, транспорт, зв’язок, живлення, а також безпілотники для ситуаційної обізнаності та дистанційного розмінування шляхом підривів. 

Роти інженерних безпілотних систем, які будуть забезпечені в рамках ініціативи — це новостворені підрозділи, тому проєкт «Нам тут жити 2.0» є безпосереднім внеском у розвиток ЗСУ. Надалі Сили підтримки зможуть масштабуватися та ще більше використовувати роботизовані комплекси. 

«Близько 140 000 км² території України потребують розмінування. Щодня сапери метр за метром очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів. Наше завдання — надати їм обладнання, щоб вони могли робити це ефективніше і безпечніше. Роботизовані комплекси дозволять саперам працювати на відстані від небезпечних об’єктів. Засоби зв’язку необхідні для координації підрозділів. Дрони — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат. Крім того, саперів забезпечимо транспортом. Це підвищить їхню мобільність», — говорить заступник директора «Повернись живим» Олег Карпенко.

Проєкт «Нам тут жити 2.0» допоможе зберегти життя саперів, адже розміновувати території будуть не тільки люди, а й техніка українського виробництва — наземні роботизовані комплекси, а також дрони, які забезпечать дистанційне розмінування шляхом підривів.

«Розмінування — важливий напрямок допомоги ЗСУ для Київстар. Ми прагнемо, щоб території України були безпечні та доступні для цивільного населення. Інноваційні технології допоможуть зменшити ризики та прискорити процес розмінування. Компанія «Київстар» виділяє 30 мільйонів гривень на збір та заохочує українські бізнеси та небайдужих українців підтримати ініціативу», — коментує Олександр Комаров, генеральний директор Київстар

 Ознайомитися з умовами проєкту «Нам тут жити 2.0» та дізнатися як підтримати його можна за на офіційній сторінці

Ця ініціатива є продовженням першого етапу проєкту, завдяки якому Повернись живим та компанія Київстар зібрали 180 мільйонів гривень для забезпечення інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json