• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN) Хімічна безпека та управління хімічною продукцією
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Україна та Франція: новий етап економічного партнерства

03.02.2026 | 19:40
Україна та Франція: новий етап економічного партнерства

3 лютого відбулася зустріч співголів Спільної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва – Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олексія Соболева та Міністра-делегата з питань зовнішньої торгівлі та інвестиційної привабливості при Міністерстві Європи та закордонних справ Французької Республіки Ніколя Форісьє.

Під час зустрічі сторони оголосили про запуск Французько-української ради підприємців (France-Ukraine Business Council), яка покликана поглибити взаєморозуміння між ключовими секторами, зокрема агропродовольчим та оборонним, сприяти діалогу між компаніями та реалізації інвестиційних проєктів спільного стратегічного інтересу.

«Перезавантаження роботи міжурядової комісії та створення Ради підприємців відкриває "пряму лінію" з урядом для французьких інвесторів. Ми бачимо готовність французького бізнесу локалізувати виробництво в Україні у різних галузях – від розмінування до енергетики – і створюємо умови для цього. Ми вдячні французькому уряду за адаптацію фінансових інструментів та запуск нових інвестиційних можливостей, які дозволяють бізнесу заходити в проєкти відбудови вже зараз, не чекаючи завершення війни. Для нас важлива і участь Франції, зокрема приватного сектору у відновлення нашої енергосистеми. Ми закликали підприємства допомогти із постачанням необхідного обладнання, зі свого боку уряд забезпечить рішення для його швидкої доставки в Україну», – зазначив Олексій Соболев.

Французька сторона підтвердила готовність посилювати підтримку приватного сектору України та анонсувала підготовку нового конкурсу проєктів для французьких компаній, зацікавлених у роботі в Україні. Запуск конкурсу запланований на середину лютого 2026 року в межах оновлення Французького фонду підтримки цивільної інфраструктури України.

Окрему увагу було приділено енергетичній безпеці України. Сторони обговорили потреби української енергосистеми в умовах триваючих російських атак та можливості залучення французьких виробників енергетичного обладнання до постачання генераторів, трансформаторів і високовольтної техніки.

У межах заходу було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним геологічним бюро Франції (Bureau de recherches géologiques et minières – BRGM) та Державною службою геології та надр України, який відкриває новий етап співпраці у сфері геології, критичної сировини та сталого управління ресурсами. Також підписано низку меморандумів між французькими та українськими компаніями в інфраструктурному та оборонному секторах.

Франція наголосила, що підтримка України буде одним із ключових пріоритетів її головування в G7, зокрема в частині подальшої міжнародної допомоги енергетичному сектору.

«Франція та Україна мають міцні й динамічно зростаючі економічні зв’язки. Наші економіки багато в чому подібні: ми поділяємо спільні сильні сторони – оборону, сільське господарство, ядерну енергетику, нові технології. Ми також маємо спільні цілі: забезпечення стратегічної автономії в межах Європейського Союзу та, що є особливо важливим у ці складні дні, підтримку енергетичного сектору України у протистоянні російським ударам.

Сьогоднішні зустрічі спрямовані на практичну реалізацію цього стратегічного партнерства — через підписання нових угод, покликаних зблизити наші бізнес-спільноти, зміцнити оборонно-промислову базу наших країн, об’єднати експертизу у сфері критичної сировини, започаткувати нові проєкти в галузі телекомунікацій, надати підтримку енергетичному сектору та поглибити зв’язки між аграрними секторами наших держав.

Франція є не лише одним із ключових рушіїв дипломатичних зусиль задля справедливого й тривалого миру, але й послідовним лідером у підтримці відновлення та довгострокового економічного розвитку України», – підкреслив Ніколя Форісьє.

 

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json