• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію Угоди про Всеосяжне економічне партнерство  між урядами України та ОАЕ

29.04.2025 | 14:36

29 квітня Уряд схвалив законопроєкт щодо ратифікації Угоди про Всеосяжне економічне партнерство  між Урядом України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Сьогоднішнє рішення — черговий етап для виконання Україною внутрішньодержавних процедур щодо набрання чинності цієї Угоди. Наступний крок – направлення законопроєкту на ратифікацію Верховною Радою України.

Угода передбачає встановлення режиму вільної торгівлі між Україною та ОАЕ шляхом лібералізації доступу до ринків товарів та послуг для обох країн.  Для українських товарів забезпечено повну лібералізацію доступу до ринку ОАЕ.

«Угода про Всеосяжне економічне партнерство  між Урядом України та Урядом ОАЕ покращує  можливості для українського бізнесу на глобальному ринку,  оскільки ОАЕ є важливим економічним, торговельним та фінансовим хабом на Близькому Сході. Реалізація Угоди, яка охоплює фактичну всю товарну номенклатуру двосторонньої торгівлі, сприятиме зростанню виробництва та експорту української продукції завдяки  зменшенню тарифних бар’єрів у торгівлі між двома країнами. Сподіваємось на підтримку депутатів щодо схвалення цього законопроєкту», — зазначила Перша віце-прем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Очікується зростання українського експорту у ключових секторах: металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії. Також прогнозується зростання експорту металів та рослинної олії.

Крім того, ОАЕ зняли для України обмеження на частку іноземного капіталу у 49%, що дозволить підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в окремих секторах — поступово до 100% (зокрема у сфері комерційних послуг, будівництва, освіти, охорони здоров’я та бухгалтерського обліку). Водночас у вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом на 100%, що є важливим кроком для розвитку українського бізнесу в цьому регіоні.

Угода відкриває нові можливості для цифрової торгівлі: скасовано мита на цифрову та електронну передачу даних, включаючи електронний контент. Закріплено зобов’язання щодо цифрових платежів, захисту персональних даних і створення прозорих правил для бізнесу, що розвиває цифрову економіку та транскордонну торгівлю.

Ця Угода не застосовується до територій, які є невід’ємною частиною території України, але залишаються під іноземною окупацією до відновлення Україною повного та ефективного контролю над ними.

Надалі законопроєкт буде направлено на ратифікацію Верховною Радою України. 

Угода набирає чинності через 60 днів після дати отримання останньої письмової дипломатичної ноти, якою сторони повідомляють одна одну про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою.

Довідково:

Україна та ОАЕ уклали Угоду про Всеосяжне економічне партнерство між урядами двох країн 17 лютого 2025 року в Абу-Дабі. Підписання відбулось за участі Президента України Володимира Зеленського. Відповідний документ з боку України підписала Перша віце-прем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, з боку ОАЕ — Міністр з питань міжнародної  торгівлі Тані бін Ахмед Аль Зеюді. Це перша в історії України угода з країнами Перської затоки. 

 

 

 

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json