• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Страхування та державні компенсації: які інструменти відшкодування воєнних ризиків для бізнесу вже працюють

22.06.2026 | 15:30
Страхування та державні компенсації

Програми страхування від військових ризиків вже є. Це і ринкові механізми від локальних страхових компаній, і державні механізми компенсацій за втрати на прифронтових територіях та компенсацій страхових премій. І всі вони реально працюють. 

Про це зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства України України Олексій Соболев під час виступу на зустрічі з бізнесом щодо практичних аспектів страхування від воєнних ризиків. Участь у заході, який відбувся 19 червня, взяли представники Експортно-кредитного агентства України, Національної асоціації страховиків України, Київської школи економіки, страхових компаній ARX і INGO  та бізнесу.

На зустрічі розказали все про те, чим можна скористатись вже сьогодні.

  • Страхові компанії вже пропонують захист за напрямками:
  • Страхування майна юридичних і фізичних осіб
  • Страхування перевезень та вантажів
  • Каско

Мета державної програми – зробити страхування більш доступним для українського бізнесу та стимулювати ширше використання наявних страхових інструментів у підприємницькій діяльності. Державних механізм компенсацій є результатом спільної роботи держави, Експортно-кредитного агентства та страхового ринку. 

За державною програмою компенсацій, яка запрацювала з 1 січня, також маємо перші результати:

  • 63 бізнеси подали заявки на субсидії страхових премій за укладеними договорами страхування воєнних ризиків і отримають до 3 млн грн компенсації за оплату укладеного договору. Це дає змогу знизити вартість страхування до 1%.
  • Перші учасники програми вже отримали виплати 6,8 млн грн компенсацій.
  • 245 підприємств у прифронтових регіонах захищені державою на вартість майна 20,72 млрд грн. Для них ми в Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України маємо програму, яка дає можливість отримати до 30 млн грн виплат за втрати від російської агресії та часткову компенсацію страхових премій.

Мінекономіки продовжує роботу над подальшим удосконаленням механізмів компенсації та створенням сприятливого середовища для відновлення української економіки.

Ознайомитись із презентаціями можна за посиланнями:

Державна програма компенсації

Страхування воєнних ризиків НАСУ

Страхування воєнних ризиків ARX

Воєнні ризики новий стандарт захисту Інго

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json