• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн

08.05.2026 | 17:00
Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн

Від початку 2026 року 14 агропідприємств уже отримали 70,8 млн грн державної підтримки на закладання нових садів та будівництво теплиць. Загалом від старту грантової програми у 2022 році держава надала понад 350 грантів на розвиток садівництва та тепличного господарства на суму майже 1,7 млрд грн.

Найбільше заявок надходить із Київської, Львівської та Закарпатської областей, однак отримувачі грантів є в усіх регіонах України.

Про це розповів заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Грантова програма на сади та теплиці була відновлена у лютому 2026 року. Подати заявку через портал «Дія» можуть як діючі агровиробники, так і новостворені суб’єкти господарювання.

«У 2026 році умови програми оновили, щоб підтримка стала доступнішою для аграріїв. Тепер максимальний грант становить 400 тис. грн на гектар для всіх типів культур. Для господарств у прифронтових регіонах держава покриває до 80% вартості проєкту, а сам аграрій має вкласти лише 20%. В інших областях діє звична умова співфінансування – 50 на 50» – зазначив Тарас Висоцький.

Крім програм для садівництва й тепличного господарства, для аграріїв доступні й інші інструменти державної підтримки. Зокрема, виробники можуть отримати гранти на переробку обсягом до 8 млн грн для створення продукції з доданою вартістю. Також у травні планується запуск грантової програми для будівництва овоче- та фруктосховищ із максимальною сумою гранту до 20 млн грн.

Продовжує діяти й програма пільгового кредитування «5-7-9%», термін якої для аграріїв продовжений до 31 березня 2027 року. Лише від початку 2026 року понад 4 тисячі агровиробників уже залучили близько 25 млрд грн пільгових кредитів.

Окремо заступник міністра повідомив, що посівна кампанія в Україні триває активними темпами попри складні погодні умови у квітні.

«Станом на сьогодні посівна дуже активна. Завдяки покращенню погодних умов аграрії надолужують те, що не вдалося зробити у квітні. Уже засіяно понад 5 млн гектарів ярих культур, і ця площа щодня зростає», – наголосив Тарас Висоцький.

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json