• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Україна та Португалія домовилися про проведення третього засідання Спільної комісії з економічного співробітництва, — Юлія Свириденко

25.10.2024 | 10:28
Зустріч Першої віцепрем'єр-міністерки України — Міністерки економіки України Юлії Свириденко та Міністра економіки Португалії Педро Реїша

Третє засідання Українсько-португальської спільної комісії з економічного співробітництва відбудеться 15 листопада 2024 року. Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем'єр-міністерки України — Міністерки економіки України Юлії Свириденко та Міністра економіки Португалії Педро Реїша. 

«Вдячна Міністру економіки Португалії, що після тривалої перерви у понад 6 років, ми проведемо третє засідання Українсько-португальської комісії з економічного співробітництва. Це важливе рішення дозволить нам поглибити торгівельно-економічну співпрацю, а також залучити португальські компанії до проєктів з відновлення України​​», — сказала за підсумками зустрічі Юлія Свириденко.

За словами Юлії Свириденко, діалог між українським та португальським бізнесом може  посприяти залученню інвестицій і зростанню товарообігу. 

За результатами 2023 року двосторонній товарообіг з Португалією становив 293,7 млн доларів та збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2022 року на 49,4%. Зріс і експорт товарів з України, склавши торік 223,5 млн дол. Це на 64,6% більше аніж у 2022 році. 

Зростання продовжилося й у цьому році. За січень-серпень 2024 року двосторонній товарообіг зріс на 15,1% або на 29,2 млн дол. США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Водночас за словами Міністра економіки Португалії Педро Реїшу, португальські компанії виявляють активний інтерес до співпраці з Україною у таких секторах як оборона, машинобудування, легка промисловість, аграрний сектор, фармацевтика, відновлювальні джерела енергії, інжиніринг. Юлія Свириденко закликала португальські компанії локалізувати свої виробництва в Україні. 

«Португалія також зацікавлена долучатися до проєктів з відновлення України через свої інституції з розвитку, наприклад, Португальський банк розвитку подаватися на фінансування у межах Ukraine Investment Framework. Обговорили із партнерами пріоритетні для України сектори для залучення інвестицій та передали Investment Guide, який ми презентували у Берліні під час URC, який містить опис 95 інвестиційних проєктів у пріоритетних сферах», — зазначила Юлія Свириденко.

 

Довідково

Перше засідання Українсько-португальську спільної комісії з економічного співробітництва відбулося 3 квітня 2009 року в Києві. Друге засідання Українсько-португальську спільної комісії з економічного співробітництва відбулося 20 червня 2018 року у Лісабоні.

 

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json