• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Наукова платформа при Мінекономіки: за рік роботи провідні науковці презентували 19 пропозицій щодо рішень економічної політики

Відбулося підсумкове у 2024 році засідання Наукової платформи при Мінекономіки, в якому взяли участь понад 70 науковців, урядовців та фахівців органів виконавчої влади провели. Учасники зустрічі підбили підсумки річної роботи, а також представники Інституту економіки та прогнозування НАН України та Інституту демографії та проблем якості життя НАН України представили результати другого етапу двох досліджень.

Зокрема за рік провідні науковці опрацювали 19 пропозицій щодо рішень економічної політики, за якими зробили кількісну оцінку впливу конкретного проєкту/рішення на ВВП України, зайнятість населення, експорт та бюджет, а також чітке уявлення про ризики й переваги цих рішень.

З короткими зведеними результатами попередніх тематик у межах роботи Наукової платформи в 2024 році можна ознайомитись у презентації нижче.

Цьогоріч наукова спільнота була представлена Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інститутом демографії та проблем якості життя НАН України, Інститутом економіки промисловості НАН України, а також представниками Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Державним підприємством «Укрпромзовнішекспертиза».

Перше дослідження, представлене науковцями — «Сценарне прогнозування: різні обсяги міжнародної допомоги (отримання / неотримання) (Другий етап)» засвідчило важливість міжнародної фінансової допомоги на даному етапі розвитку економіки України. Моделювання сценаріїв, які передбачали недоотримання її обсягів, порівняно із врахованим обсягом у Бюджетній декларації, призводили або до суттєвого уповільнення зростання проти прогнозованого Урядом, або до падіння.

У другому дослідженні «Прогнозна оцінка платоспроможності домогосподарств України з урахуванням основних сценаріїв зміни тарифів (враховуються основні сценарії та припущення щодо зміни роздрібних цін на енергоносії та підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги / підвищення мінімальної заробітної плати)» науковці оцінили наслідки реалізації декількох сценаріїв підвищення роздрібних цін на енергоносії та тарифи на житлово-комунальні послуги (ЖКП) упродовж 2024 — 2027 років. Враховано також потенційне підвищення мінімальної заробітної плати з липня 2025 року.

Дослідження також враховує актуальну структуру споживання ЖКП домогосподарствами України на основі формування репрезентативної моделі сукупності домогосподарств за даними вибіркового обстеження соціально-економічного стану домогосподарств, проведеного в грудні 2023 року — лютому 2024 року, та змодельовано вплив підвищення мінімальної заробітної плати на доходи домогосподарств.

Співпраця з науковцями є одним із пріоритетів Міністерства, і така робота продовжуватиметься наступного року. Основне завдання платформи залишається незмінним – наукова підтримка формування і реалізації державної економічної політики. Результати проведених досліджень сформують підґрунтя до конкретного проєкту/рішення державної економічної політики та чіткі механізми реалізації цих рішень (проєктів).

Завантажити презентацію:

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json