• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки,
довкілля та сільського господарства України

Американсько-Український Інвестиційний Фонд відбудови готовий до перших інвестиційних проєктів у 2026 році

Американсько-Український Інвестиційний Фонд відбудови готовий до перших інвестиційних проєктів у 2026 році

18 грудня 2025 року Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з Корпорацією фінансування міжнародного розвитку США (DFC) оголосили про готовність Американо-Українського Інвестиційного Фонду відбудову до перших інвестицій у 2026 році.

Рада директорів Фонду сьогодні прийняла ключові рішення, які дозволять Фонду розпочати повноцінну роботу на початку 2026 року. Затверджено інвестиційну стратегію Фонду та ухвалено інвестиційні протоколи. 

«Сьогоднішнє рішення є важливим кроком в операційній діяльності Фонду. Ми вже маємо інвестиційного радника, затверджені ключові політики, процедури та $150 мільйонів початкового капіталу. Це означає, що Фонд готовий розпочати інвестування у відбудову України. Від 23 травня, коли Угода набула чинності, Міністерство економіки та Агентство ДПП працювали в тісній, майже щоденній взаємодії з Корпорацією фінансування міжнародного розвитку США та Міністерством фінансів США, щоб побудувати Фонд за найкращими міжнародними стандартами. Зараз ми переходимо від підготовки до дій, формуючи якісний портфель проєктів для спрямування капіталу в ініціативи, які підтримають довгострокове зростання України та стійкість ланцюгів постачання», — зазначив Олексій Соболев, Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України.

Фонд зосередиться на інвестиціях у критичні мінерали, енергетику, транспорт і логістику, інформаційно-комунікаційні технології та інноваційні технології, які забезпечують стійкість ланцюгів постачання та сприяють економічній безпеці й добробуту США та України.

Також у січні 2026 року Фонд планує запустити публічний вебсайт, через який спонсори проєктів зможуть подавати пропозиції для розгляду. Орієнтовний графік роботи Фонду передбачає підготовку та ухвалення перших інвестиційних рішень, включно з першими трьома проєктами, до кінця 2026 року. 

Нагадаємо, 14 листопада Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з U.S. International Development Finance Corporation (DFC) оголосили про призначення ключового операційного партнера Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови (United States–Ukraine Reconstruction Investment Fund). Інвестиційним радником Фонду призначено компанію Alvarez & Marsal (A&M). 

Довідково

Американсько-Український Інвестиційний Фонд відбудови (United States–Ukraine Reconstruction Investment Fund створений Угодою між Україною та США. Початковий капітал сформовано із внесків обох сторін у рівних частках — по $75 млн від США через DFC та від України, що разом становить $150 млн стартового капіталу. У структурі управління Фонду діє Керівна рада та чотири профільні комітети — інвестиційний, аудиторський, адміністративний і комітет пошуку проєктів. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json