• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN) Хімічна безпека та управління хімічною продукцією
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

URIF провів четверте засідання Управлінської ради на Ukraine Recovery Conference

01.07.2026 | 10:10
URIF провів четверте засідання Управлінської ради на Ukraine Recovery Conference

Український-американський інвестиційний фонд відбудови (URIF) провів своє четверте засідання Управлінської ради у середу, 24 червня, на полях Конференції з відновлення України (URC) у Гданську, в Польщі. На засіданні Управлінська рада URIF обговорила знакову угоду про співпрацю між Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (DFC) та Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA) – структурою, що адмініструє Платформу гарантій Групи Світового банку – яка забезпечить страхування політичних ризиків (PRI) для інвестицій URIF. Угода про співпрацю допоможе URIF залучати донорський капітал і мобілізувати значне приватне фінансування для розвитку та відбудови критичної інфраструктури й галузей промисловості України. Управлінська рада також ухвалила рішення щодо подальшого операційного запуску URIF, зокрема початковий перелік (whitelist) офтейк-партнерів у сфері критичних мінералів.

«Сьогоднішній день – ще одна важлива віха на шляху реалізації історичної угоди, яку ми з Прем'єр-міністеркою Юлією Свириденко підписали у квітні 2025 року, заснувавши URIF, що дає нашій країні безпосередню зацікавленість у довгостроковому мирі та процвітанні України», – заявив Міністр фінансів США Скотт Бессент. – «Оголошення про рамкову угоду DFC-MIGA щодо страхування політичних ризиків демонструє, як Сполучені Штати швидко та творчо працюють над посиленням спроможності URIF каталізувати інвестиції та виконувати свій мандат – закладати міцний фундамент для відновлення та майбутнього процвітання України».

«Запровадивши рамкову угоду DFC-MIGA щодо страхування воєнних ризиків, ми дали інвесторам впевненість вкладати кошти в чотири пріоритетні сектори Фонду – енергетику, інфраструктуру, критичні мінерали та продукцію подвійного призначення. Це ще один важливий етап для URIF — фонду, який працює лише трохи більше року, але вже встиг схвалити першу інвестицію,  демонструючи відчутний прогрес і здатність мобілізувати приватний капітал для відновлення України. URIF є основою довгострокового партнерства між США та Україною, що допомагає зміцнювати стратегічні галузі, залучати інвестиції та технології, а також формувати сильну і стабільну економіку України», – заявила Прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.

«Вперше відколи рік тому запрацював URIF, капітал партнерів долучиться до Сполучених Штатів та України, щоб підтримати інвестиції у відбудову країни, — сказав генеральний директор DFC Бен Блек. — Партнерство DFC з MIGA щодо страхування політичних ризиків для URIF дасть змогу залучити приватні інвестиції у великому масштабі та зміцнить довгострокову економічну безпеку України».

На попередньому засіданні Управлінської ради у березні URIF оголосив про свою першу інвестицію — в Sine Engineering, українську компанію, що розробляє новітні dual-use технології автономності безпілотників і є одним з лідерів інновацій у системах радіозв'язку та керування безпілотними літальними апаратами. Маючи на розгляді майже 300 потенційних проєктів, URIF наразі проводить комплексну оцінку своїх пріоритетних секторів — енергетики, технологій, транспорту та логістики, а також критично важливих мінералів — з метою затвердження кількох додаткових інвестицій у 2026 році.

URIF є ключовим елементом економічного партнерства адміністрації Трампа з Україною, яке використовує американські та українські таланти, ресурси та досвід управління для мобілізації капіталу та створення стратегічних інвестиційних можливостей для Сполучених Штатів, їхніх союзників, багатосторонніх банків розвитку та приватних інвесторів. Фонд зосереджується на інвестиціях, що сприяють спільній економічній безпеці та процвітанню США та України.

Для отримання додаткової інформації та подання проектної пропозиції, будь ласка, відвідайте веб-сайт URIF: https://urifinvest.com.

 

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json