• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

«Доступні кредити 5-7-9%»: підприємці отримали 3727 кредитів на 11,7 млрд грн  від початку року 

З початку 2025 року бізнес отримав 3727 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 11,7 млрд гривень. Від старту програми у лютому 2020 року  бізнес залучив 107,4 тисячі кредитів на суму 371,8 млрд гривень. Минулого тижня українські підприємці отримали 933 пільгових кредитів на 2,3 млрд гривень. 

 «Завдяки державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%» ми продовжуємо підтримувати реальний сектор економіки. Переважна більшість пільгових кредитів, які бізнес отримав від початку року, пішла на інвестиційні цілі, а також на розвиток переробного виробництва. Також суттєву підтримку отримали підприємства, які працюють в зоні підвищених воєнних ризиків», — зазначив  заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Від початку року в межах програми бізнес отримав:

  • 3,2 млрд грн — інвестиційні кредити;
  • 2,6 млрд грн — на переробку;
  • 2,5  млрд грн — на кредитування в зоні високого воєнного ризику;
  • 2,1 млрд грн —  на поповнення обігових коштів..

Найчастіше кредитуються підприємства, що працюють в переробній промисловості, в сільському господарстві, у сфері гуртової та роздрібної торгівлі.

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Дніпропетровська, Київська, Одеська, Харківська, Вінницька, Полтавська області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «Приватбанк» (49,6 тис.), «Ощадбанк» (16,6 тис.) та «Укргазбанк» (5,9 тис.).
 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json