Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальне некомерційне підприємство "Іршавський центр первинної медичної допомоги"

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю
Суть питання: До договору на постачання електричної енергії укладаємо додаткову угоду на зменшення вартості електричної енергії у зв'язку з коливанням ціни на ринку (пп. 2 п. 19 Особливостей). Підскажіть будь ласка чи можна при внесенні таких змін залишити суму договору без змін та об'єм товару?
Відповідь на запит 357/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання міститься в запиті № 242/2023, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=797be0a6-c776-421c-932a-42a2747500a4&lang=uk-UA
Отже, зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися у випадках та порядку, що були передбачені проектом договору та договором про закупівлю з урахуванням Особливостей.
Так, підпунктом 2 пункту 19 Особливостей передбачено внесення змін у разі погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення. При цьому слід розуміти, що у разі коливання ціни товару на ринку в бік зменшення, сторони можуть вносити зміни до договору про закупівлю, ураховуючи умови самого договору. Так, у додатковій угоді може зазначатися ціна за одиницю товару, у тому числі на визначений період, залишаючи всі інші умови є незмінними, зокрема, це стосується суми договору. При цьому зменшення обсягів не є обов'язковим.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json