Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Пилипчук Ольга Вікторівна

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Оновлена цінова пропозиція
Суть питання: Доброго дня, просимо будь ласка надати відповідь на наступне:
під час аукціону учасником зменшено ціну тендерної пропозиції.
Однак, при оформленні оновленої цінової пропозиції окремі ціни за одиницю товару збільшені, сума оновленої цінової пропозиції дорівнює сумі за результатом аукціону.
Чи можуть окремі ціни за одиницю товару бути збільшені, якщо загальна сума оновленої цінової пропозиції дорівнює сумі за результатами аукціону?
Зарання вдячна за відповідь.
Відповідь на запит 1161/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною першою статті 29 Закону оцінка тендерних пропозицій/пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.

Учасник може протягом одного етапу аукціону один раз понизити ціну/приведену ціну своєї тендерної  пропозиції не менше ніж на один крок від своєї попередньої ціни/приведеної ціни.

При цьому відповідно до частини четвертої статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Водночас Законом не передбачено оформлення “оновленої цінової пропозиції” за результатами аукціону. 

Разом з тим Закон не містить вимог щодо порядку зміни ціни за одиницю в рамках загальної ціни пропозиції переможця процедури закупівлі за результатами електронного аукціону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json