Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДП "Енергоатом"

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції
Суть питання: Згідно з частиною першою статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.
Частиною третьою статті 25 Закону визначений виключний перелік підстав, за наявності яких забезпечення тендерної пропозиції не повертається. Серед них – «ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону». В свою чергу частина шоста статті 17 Закону передбачає, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених статтею 17 Закону.
Тобто, тендерне забезпечення не повертається у разі ненадання переможцем процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Крім того, наказом Уповноваженого органу від 14.12.2020 № 2628 (зареєстровано в Мін’юсті України 03.03.2021 № 275/35897) затверджено форму забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції (далі – Форма), яка передбачає, що вимога бенефіціара до гаранта про сплату суми гарантії (стягнення тендерного забезпечення) має містити посилання на одну з підстав, що підтверджують невиконання принципалом своїх зобов’язань, передбачених його тендерною пропозицією/пропозицією. Серед таких, підстав, визначених у зазначеній Формі – «ненадання принципалом, який став переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі), у строк, визначений частиною шостою статті 17 Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону».
Проте відповідно до абзацу третього підпункту 3 пункту 41 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості), Замовник відхиляє тендерну пропозицію «у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих особливостей, а саме – у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
З огляду на вищезазначене доводиться констатувати наявність неузгодженості (колізії) між положеннями вищезазначених номативно-правовоих актів.
У разі ненадання переможцем процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, у строк, визначений абзацом 3 пункту 44 Особливостей, Замовник позбавлений можливості стягнути з такого учасника тендерне забезпечення через невиконання ним своїх зобов’язань, передбачених його тендерної пропозицією.

Зважаючи на викладене, просимо надати рекомендації щодо застосування положень вищезазначених нормативно-правових актів та поінформувати, в який спосіб замовник в тендерній документації має встановити вимогу щодо неповернення забезпечення тендерної пропозиції у разі ненадання переможцем відкритих торгів документів по статті 17 Закону протягом чотирьох днів з дати оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідь на запит 1171/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання міститься в запиті № 1068/2022, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
 https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e0c2bc49-3139-4994-bdcc-2a9e5f7e6fcf&lang=uk-UA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json