Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Берліна Авто"
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: відміна торгів з посиланням на ст.31 закону замість підписання договору
Суть питання: Департаментом патрульної поліції було оголошено торги за ідентифікатором закупівлі UA-2018-05-02-001051-а з надання послуг з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів на суму 1704000 грн.
ТОВ "Берліна Авто" було визнано переможцем торгів
Однак замість підписання договору 06 липня Замовником було опубліковано Повідомлення про відміну торгів з зазначенням у якості підстави відмови абзац 3 ч.1. ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі", що є незрозумілим
Однак задати питання в чому конкретно полягає порушення через систему Prozorro э неможливим
Просимо надати відповідь - як дізнатися конкретну причину відміни торгів і чи можливо оскаржити данне рішення Замовника
Дякуємо
Відповідь на запит 616/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Замовник відміняє торги чи може визначити їх такими, що не відбулись, у разі наявності підстав, визначених статтею 31 Закону.

Відповідно до частини третьої статті 31 Закону повідомлення про відміну торгів оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель.

Поряд з цим пунктом 16 частини другої статті 22 Закону встановлено, що тендерна документація повинна містити зокрема прізвище, ім'я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками.

У свою чергу, виходячи зі змісту пункту 27 частини першої статті 1 Закону, фізична чи юридична особа з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право подати скаргу до органу оскарження.

Порядок оскарження процедур закупівель визначений статтею 18 Закону.

Поряд з цим, повідомляємо, що Законом України “Про інформацію” визначено право кожного на інформацію, що передбачає, зокрема, можливість вільного одержання інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації визначено Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Крім того, питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів регулюються Законом України “Про звернення громадян”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2