Меню

Запит від Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"

Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Тема розширена: Чи може бути розкрита ціна тендерної пропозиції у протоколі зборів на надання згоди на вчинення значного правочину
Суть питання: «Європейські торги»: у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій (1й етап), зазначених в оголошенні, електронною системою закупівель автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну/приведену ціну тендерної пропозиції. Вимога тендерної документації: Розкриті файли не повинні містити в собі інформацію, документ, в якому визначена ціна тендерної пропозиції. Розкриття тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі в частині інформації про ціну на цьому етапі, є порушенням законодавства з питань публічних закупівель. Учасник, який до кінцевого строку подання тендерних пропозицій завантажив в електронну систему закупівель інформацію та документи таким чином, що у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, стала доступною для перегляду ціна його пропозиції, вважається таким, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства та тендерна пропозиція такого Учасника підлягає відхиленню на підставі абзацу 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону. З практики: Інформація про ціну пропозиції зазвичай може бути наявна в протоколі зборів на надання згоди на вчинення значного правочину, наприклад: надати згоду директору укласти договір на суму 500 000,00 грн. Такий протокол належить до документів про право підпису та підлягає виправленню в 24 години. Припустимо, що учасник оновив протокол та «на суму 500 000,00 грн» змінив на «без обмежень по сумі». Тобто невідповідностей в документі вже не має, але ж ціна залишилась в системі в попередньому документі. Як буди Замовнику: вважати, що невідповідність усунута чи відхиляти, оскільки розкриті файли містять в собі інформацію, документ, в якому визначена ціна тендерної пропозиції?
Відповідь на запит 2562/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до абзацу третього частини першої статті 28 Закону у разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні, електронною системою закупівель автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну/приведену ціну тендерної пропозиції.

Згідно з пунктом 32 частини першої статті 1 Закону тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначено статтею 31 Закону.

Водночас будь-яке рішення приймається замовником самостійно.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Додатково інформуємо, що відповідь на питання щодо усунення невідповідностей учасниками протягом 24 годин міститься за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=75635800-f094-4918-84ac-a065fabc9d36&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json