Меню

Запит від Формагей Юлія Валеріївна

Тема: Інше
Тема розширена: про зупинення перебігу строків встановлених ч. 6 ст. 33 Закону "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Відповідно до ч. 17 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною шостою статті 33, частиною сьомою статті 40 цього Закону.

Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги, рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду.
Частиною 6 ст. 33 Закону передбачено, що Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.

У разі подання скарги до органу оскарження після оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю перебіг строку для укладання договору про закупівлю призупиняється.
Питання:Чи зупиняється перебіг строку дії тендерної пропозиції учасника на час оскарження процедури закупівлі?
Відповідь на запит 2455/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи зі змісту частини сімнадцятої статті 18 Закону розгляд скарги зупиняє перебіг строків виключно у випадках, передбачених частиною шостою статті 33 Закону та частиною сьомою статті 40 Закону.

Разом з тим відповідно до частини сьомої статті 26 Закону тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників процедури закупівлі продовження строку дії тендерних пропозицій. Учасник процедури закупівлі має право:

відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення тендерної пропозиції;

погодитися з вимогою та продовжити строк дії поданої ним тендерної пропозиції і наданого забезпечення тендерної пропозиції.

Отже, оскільки замовник самостійно встановлює строк дії тендерних пропозицій та ураховуючи можливість оскарження процедур закупівлі, замовник може завчасно вимагати від учасників процедури закупівлі продовження строку дії таких пропозицій. 

У свою чергу, відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону замовник відміняє тендер у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.

Поряд з цим з питання технічної реалізації щодо продовження строку дії тендерних пропозицій слід звернутися до адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json