Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ "Флагман" ЕДРПОУ 31810757

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: зміна дати поставки продукції
Суть питання:
Техпроцес виготовлення відомчої заохочувальної відзнаки Національної гвардії України – нагрудний знак «За доблесну службу».
1. Порубка металу на заготовки.
2. Висікання контурних заготовок.
3. Карбування деталей відзнак.
4. Обсічення облою на деталях.
5. Свердління технологічних отворів.
6. Зенківка технологічних отворів.
7. Розмітка місця для пайки гвинта.
8. Зенківка місця для пайки гвинта
9. Пайка гвинта.
10. Слюсарна обробка деталей.
11. Карцування деталей перед гальванічним покриттям.
12. Гальванічне покриття деталей нікелем.
13. Гальванічне покриття деталей золотом
14. Трибогальванічне покриття окремих частин деталей.
15. Нанесення емалей.
16. Нанесення захисного лаку.
17. Свердління отвору в гайці для кріплення до одягу.
18. Нарізання різьби в гайці для кріплення до одягу.
19. Збирання виробу.
20. Пакування виробу.

Техпроцес виготовлення почесного знаку Національної гвардії України «За співпрацю».
1. Порубка металу на заготовки.
2. Висікання контурних заготовок.
3. Карбування деталей відзнак.
4. Обсічення облою на деталях.
5. Свердління технологічних отворів.
6. Зенківка технологічних отворів.
7. Висікання технологічних отворів на колодці.
8. Заточка булавок для колодки.
9. Встановлення булавок у колодку.
10. Порізка стрічки.
11. Закріплення стрічки на колодку.
12. Виготовлення з воску деталей для литва.
13. Формування опок з восковими деталями для литва.
14. Термічна обробка опок з восковими деталями для литва з витоплюванням воску.
15. Литво деталей з металу.
16. Слюсарна обробка деталей.
17. Карцування деталей перед гальванічним покриттям.
18. Гальванічне покриття деталей нікелем.
19. Гальванічне покриття деталей золотом
20. Нанесення емалей.
21. Нанесення захисного лаку.
22. Виготовлення металевого кільця для з’єднання колодки з підвісом.
23. Збирання виробу.
24. Пакування виробу.
Це технологічні процеси які мають бути витриманні щоб не допустити неякістного виробу, так як договір після проведення тендеру був підписаний 04.10.2023 року, Поставити вироби за умовам хехнічного опису і поставки потрібно: " почесного знаку Національної гвардії України «За співпрацю»." до 15.10.2023 (400шт)а відзнаку Національної гвардії України – нагрудний знак «За доблесну службу»(3000шт).до 20.10.2023 року. не є можливим виходячи з технологічного процесу і робочого часу. Просимо розглянути питання про перенесення термінів поставки на 28 робочих днів.
Відповідь на запит 679/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Відповідно пункту 17 Особливостей  договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей.
Згідно з пунктом 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначеним цим пунктом. 
Отже, Законом та Особливостями встановлено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених у підпунктах 1-8  пункту 19 Особливостей.
Так, відповідно до підпункту 4 пункту 19 Особливостей продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.
Форма документального підтвердження об’єктивних обставин Особливостями не визначена, оскільки вона залежить саме від обставин, що спричинили продовження строку  виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг. Тому, замовник самостійно визначає форму документального підтвердження таких обставин з дотриманням законодавства.
Таким чином, зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися у випадках та порядку, що були передбачені проектом договору та договором про закупівлю з урахуванням Особливостей.
Водночас з питань належного виконання зобов'язань за договором про закупівлю, зокрема в частині перенесення строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, слід звертатись безпосередньо до замовника.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json