Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "ЕНЕРГОАТОМ"
Тема: Оскарження процедур закупівель
Тема розширена: Про порядок оскарження процедур закупівлі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу
Суть питання: У відповідності з абз. 3 ч. 6 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі – Закон) Замовник має право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Прошу надати роз’яснення на предмет наступного:
1)Чи існує на цей час порядок оскарження процедур закупівлі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, або яким іншим документом регламентується (регулюється) це питання?
2)Яким чином Замовник може використати своє право взяти участь у розгляді скарги, шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, у разі відсутності такого порядку (регламенту, тощо)?
3)Чи є порушенням Закону с боку органу оскарження у разі не надання Замовнику технічної можливості взяти участь у розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу?
Відповідь на запит 206/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до абзацу третього частини шостої статті 18 Закону суб’єкт оскарження, замовник мають право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу. Розгляд скарги є відкритим, усі бажаючі можуть бути присутніми на розгляді. Особи, присутні на розгляді, можуть використовувати засоби фото-, відео- та звукозапису. Рішення, прийняте органом оскарження, проголошується прилюдно.

Таким чином, Законом передбачено право замовника брати участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Поряд з цим, з питання технічної реалізації та здійснення відповідних заходів з метою виконання абзацу третього частини шостої статті 18 Закону слід звернутися до Антимонопольного комітету України, як до органу оскарження.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2