Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ФОП Кузьмін Віталій Валентинович

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: зміни до договору відповідно до Закону з урахуванням Особливостей
Суть питання: Відповідно до п. 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі – Особливості), договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та цих особливостей. Тобто, для договору про закупівлю, укладеного без використання електронної системи (по п. 13 Особливостей) не розповсюджується норми ч. 3-5, 7, 8 ст. 41 Закону, зокрема в частині внесення змін до такого договору та оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.
Далі, пункти 18, 19, 20 Особливостей визначають умови змін до договорів про закупівлю, зміни істотних умов договору про закупівлю та інформації щодо повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.
У зв’язку з цим, прошу роз’яснити чи розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей) вимоги п. 18, 19 та 20 Особливостей, адже:
1. в п. 18 Особливостей мова йде про тендерну пропозицію (пропозиція щодо предмета закупівлі, яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації), а в закупівлі без використання електронної системи закупівель відповідно до п. 13 Особливостей відсутня тендерна документація та відповідно відсутня тендерна пропозиція. Також при здійсненні закупівель на підставі п. 13 Особливостей немає електронного аукціону;
2. в п. 19 Особливостей по тексту зазначено лише про «договір про закупівлю» (відповідно до термінології ст. 1 Закону, яку використовуємо на підставі п. 2 Особливостей, договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару), тобто договір про закупівлю, укладеного за результатами процедури закупівлі або спрощеної закупівлі, що не є «договором про закупівлю укладеного без використання електронної системи»;
3. в підпункті 2 п. 20 Особливостей зазначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю повинно містити «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів/закупівлі, здійсненої з використанням електронного каталогу, присвоєний електронною системою закупівель». При проведенні закупівлі без використання електронної системи закупівель відсутній саме «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів», оскільки немає оголошення про проведення відкритих торгів.
4. якщо п. 19, 20 Особливостей розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей), то чому п. 18 не розповсюджується, і т.д.?
Дякую
Відповідь на запит 1048/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі  від 20.10.2022 № 3323-04/70997-06  "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=70997
Принагідно пропонуємо переглянути вебінар, що проведений 26.10.2022 представниками Міністерства економіки України та ДП "Прозорро", в якому розглянуто тему: "Нові особливості закупівель на час воєнного стану", що доступний за посиланням:
https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/videos/425413073090553 або у Youtube: https://bit.ly/1178_webinar
Водночас повідомляємо, що з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), проводять закупівлі відповідно до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України  від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – постанова № 1178, Особливості), на виконання вимог Закону. 
Так, пунктом 17 Особливостей визначено, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та цих особливостей. Забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостями. Згідно з пунктом 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених підпунктами 1-8 цього пункту.
Таким чином, у разі придбання товарів, робіт та послуг згідно з пунктом 13 Особливостей, такий договір укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України та з урахуванням особливостей, визначених у тому числі пунктом 19 Особливостей.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json