Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Адвокатське об’єднання „АК „ФАВОР”

Тема: Інше
Суть питання: Інформую Вас, що між Жовтанецькою с/р, надалі - Замовник, Корпорацією «Енергорерурс-Інвест», надалі - Виконавець, ТОВ ТФ «Трембіта», надалі – Платник, укладено договір на виконання проектно-кошторисної документації від 29.04.2021р. згідно умов якого Замовник доручає, а Виконавець зобовязується виконати проектно-кошторисну документацію по обєкту «Нове будівництво очисних споруд продуктивністю 300м3/добу для котеджного містечка «Континент» в с. Ременів Камянка-Бузького р-ну Львівської області, а Замовник зобовязується прийняти роботи, а Платник оплатити на умовах, передбачених розділом 4 Договору.
Звертаємо Вашу увагу, що розроблення проекту здійснювалось при сто відсотковому фінансуванні коштів інвестора (платника), кошти з бюджету не використовувались та на виконання проектно-кошторисної документації не виділялись.
На сьогодні ТОВ ТФ «Трембіта», як інвестор (платник) незважаючи на війну на території України бажає приступити до фактичного нового будівництва очисних споруд продуктивністю 300м3/добу для котеджного містечка «Континент» в с. Ременів Камянка-Бузького р-ну Львівської області при сто відсотковому фінансуванні даного проекту за кошти інвестора (платника), замовником такого виступить - Жовтанецькою с/р, виконавцем - Корпорацією «Енергорерурс-Інвест», платником - ТОВ ТФ «Трембіта».
Орієнтовна вартість даного будівництва складе 25 000 000,00 (двадцять пять мільйонів) грн. 00 коп. та кошти на таке будівництво з бюджету не використовуватимуться, а будівництво буде здійснюватись при сто відсотковому фінансуванні за кошти інвестора (платника).
Закон України “Про здійснення державних закупівель” (зі змінами) (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Згідно з частиною першою статті 2 Закону, зокрема цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.
Визначення поняття “державні кошти” наведено у пункті 4 частини першої статті 1 Закону.
Відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.
Таким чином, закупівля товарів, робіт і послуг повністю або частково за рахунок державних коштів здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону.
Зважаючи на той факт, що у запитуванній ситуації прогнозоване нове будівництво буде здійснено при сто відсотковому фінансуванні коштів інвестора (платника), кошти з бюджету не використовуватимуться, а отже чи підлягає застосуванню до таких відносин норми Закону України “Про здійснення державних закупівель” з обовязкових оголошенням та проведеням закупівлі.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 594/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання містить в запитах  №№ 148/2023, 878/2021, розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями: 
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=393753ba-c210-476d-9d55-a7002ff7d1dc&lang=uk-UA
https://www.me.gov.ua/inforez/Details?lang=uk-UA&id=058d8e9e-9e6a-4d7f-859a-0ccbcaa77787
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Згідно з пунктом 3 постанови № 1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону. Виходячи з положень пункту 11 частини першої статті 1 Закону, закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону здійснюються суб’єктами, які є замовниками, визначеними згідно із статтею 2 Закону. При цьому публічна закупівля згідно Закону це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.
Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону та Особливостей, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Особливостями,  незалежно від джерела фінансування. Крім цього, будь-які рішення щодо придбання замовником товарів, робіт і послуг, у тому числі щодо визначення потреби та способів здійснення закупівлі, приймаються замовником самостійно з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, а також дотриманням вимог законодавства в цілому.
Водночас інші правовідносини не є предметом регулювання цього Закону.
Одночасно зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json