• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук
Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від регіональна філія "Придніпровська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця"

Друкувати
Тема:
Відкриті торги
Тема розширена:
як закупити послуги з ремонту автотракторної техніки
Суть питання:
При проведенні процедур закупівель з ремонту автотракторної техніки фахівці нашого підприємства зіштовхнулися з наступною проблемою.
При складанні тендерної документації відкритих торгів одним з ключових критеріїв визначення вартості майбутньої закупівлі є об’єм ремонтних робіт по кожному агрегату. Як показує практика, достеменно визначити перелік робіт та потребу у заміні запасних частин до повного розбирання вузла неможливо, навіть за умови демонтажу повної розборки агрегату наше підприємство не має в своєму розпорядженні ані нормативної документації для проведення дефектування, ані фахівців відповідної кваліфікації.
Таким чином при проведенні моніторингу ринку та при проведенні процедури закупівлі використовується попередня дефектна відомість. Після укладання договору за результатами проведених торгів та передачу об’єкта в ремонт на стадії дефектування фахівцями виконавця, як правило, виявляються додаткові об’єми послуг, які в силу об’єктивних обставин не були враховані на стадії попереднього дефектування, та процедура торгів відміняється, оскільки очікувана вартість закупівлі була сформована на підставі попередньої дефектної відомості.
Відповідно до п. 6 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт та послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.
Ураховуючи вимоги ст. 4 та ч. 3 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», закупівля здійснюється відповідно до річного плану, який складає та затверджує тендерний комітет та уповноважена особа (особи), що планує закупівлі. При цьому очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.
Тобто визначити обсяг, склад та очікувану вартість послуг з ремонту автотракторної техніки неможливо на етапі планування закупівлі, з цього і виходить, що процедури закупівлі з цих послуг не відбуваються.
Просимо надати роз’яснення, як у цьому випадку діяти тендерному комітету.

Відповідь на запит 1250/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

На Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено лист від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 “Щодо планування закупівель”, а також за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=1&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено лист від 28.12.2017 № 3304-06/48844-06 “Щодо передумов здійснення закупівель”, які містять відповіді на питання, зокрема щодо здійснення закупівель, які замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі та щодо визначення очікуваної вартості закупівель.

Відповідь надано:
Департаментом сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json