• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук
Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство "Чорноморський експертно-технічний центр Держпраці"

Друкувати
Тема:
Інше
Тема розширена:
Питання щодо повернення забезпечення виконання умов договору у разі неукладення договору з жодним учансиком та подальшої відміни торгів
Суть питання:
Питання.
ДП "ЧТЕЦ" приймало участь у закупівлі UA-2020-11-03-006828-c. Визнано переможцем. Опубліковано повідомлення про намір укласти договір. Відповідно до ТД ДП "ЧЕТЦ" необхідно подати встановлені документи, як переможцю (за аукціоном) , серед іншого документальне підтвердження надання забезпечення виконання договору (п.6 розділу 6 ТД). Так замовник вимагає від учасника -переможця процедури закупівлі, у строк, що не перевищує 10 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, внесення ним забезпечення виконання даного договору, яке надається у вигляді застави на п/р Замовника:
- розмір забезпечення виконання договору про закупівлю 5 % (п’ять відсотків) вартості договору.
ДП "ЧЕТЦ" виконано вимоги - сплачено заставу, та завантажено відповідний документ про сплату разом з кваліфікаційними документами переможця на віповідному електронному майданчику.
Через декілька днів після завантаження документів, замовником відмінено торги - відпала необхідність у закупівлі.
З жодним учасником торгів договір не підписано.
Чи підлягає поверненню сплачена сума застави (забезпечення) в даному випадку.
Зі статтею 27 Закону України "Про публічні закупівлі ознайомлені".
Якщо така сума застави підлягає поверненню, чи потрібно учаснику звертатись з заявою до замовника про таке повернення, або до якого уповноваженого органу (суду) звертатись:?

Відповідь на запит 2703/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 1 Закону забезпечення виконання договору про закупівлю - надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником за договором про закупівлю.

Поряд з цим поняття забезпечення виконання зобов'язання (забезпечення виконання господарських зобов'язань), умови забезпечення виконання договору визначено у Главі 49 ЦК України та Главі 22 ГК України.

Так, зокрема, частиною другою статті 548 ЦК України встановлено, що недійсне зобов'язання не підлягає забезпеченню. Недійсність основного зобов'язання (вимоги) спричиняє недійсність правочину щодо його забезпечення, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Отже, оскільки у разі відміни замовником тендеру та неукладення договору про закупівлю зобов'язання по його виконанню відсутнє, забезпечення виконання договору про закупівлю має бути повернуто замовником.

Відповідь надано:
Департаментом сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json