Міністерство економіки України
Рішення Спільного Комітету щодо заміни Протоколу В та Протоколу С до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія
07.10.2022 | 14:58 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту6 жовтня 2022 року у м. Прага (Чеська Республіка) за результатами засідань Спільного комітету з імплементації Угоди, Заступником Міністра економіки України – Торговим представником України Тарасом Качкою та Міністром сільського, лісового та водного господарства Республіки Північна Македонія Люпчо Ніколовським в присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Республіки Північна Македонія Дімітара Ковачевського підписані Рішення Спільного Комітету щодо заміни Протоколу В та Протоколу С до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія.
Внесення змін до Угоди сприятимуть подальшому розвитку двосторонньої співпраці у торговельно-економічній сфері, дозволять збільшити взаємний товарообіг та полегшити роботу для експортерів двох країн, зацікавлених у розвитку взаємної торгівлі, а також стануть одним з чинників подальшого відновлення ділової активності в Україні в умовах триваючої збройної агресії російської федерації та створять додаткові можливості для збільшення вітчизняними виробниками експортних поставок товарів на зовнішні ринки.
Крім того, після набрання чинності змін до Угоди, у взаємній торгівлі між Україною та Республікою Північна Македонія застосовуватимуться положення конвенції Пан-Євро-Мед (Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження), що дозволить ширше інтегрувати ринки наших двох країн з ринками ЄС, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю.
У зв’язку з цим, Мінекономіки у підрубриці «Регіональні торговельні угоди» рубрики «Преференційні торговельні угоди» оприлюднює тексти змін до Угоди для ознайомлення громадськості та бізнес-середовища з її положеннями до набрання Угодою чинності.
Відповідно до Закону України від 29.06.2004 р. № 1906-IV “Про міжнародні договори” Рішення Спільного Комітету наберуть чинності після проходження процедури їх ратифікації в парламентах обох країн та обміну ратифікаційними грамотами.