Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державний заклад "Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України"
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Щодо зазначення еквіваленту в допорогових закупівлях
Суть питання: Державний заклад «Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України» проводив закупівлю Flashforge FDM 3D принтеру Creator Pro Dual (ДК 021:2015 – 30232100-5 Принтери та плотери, UA-2018-04-12-001310-а) і звертається з наступного питання.
Так, згідно з пунктом 5 Порядку здійснення допорогових закупівель, який затверджено наказом ДП “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в Державне підприємство “ПРОЗОРРО”) від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок) одним з етапів проведення допорогової закупівлі є оголошення закупівлі. Відповідно до пункту 6 Порядку під час оголошення допорогової закупівлі замовник розміщує в електронній системі закупівель інформацію про предмет закупівлі.
У свою чергу, згідно з підпунктом 6.4 Порядку у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на певну торговельну марку (знак для товарів і послуг) або виробника, замовник може вказати або може не вказувати, які аналоги та/або еквіваленти прийматимуться у пропозиціях учасників допорогових закупівель.
Вимога пункту третього частини другої статті 22 Закону «Про закупівлю» про те, що технічна специфікація предмета закупівлі, яку повинна містити тендерна документація, не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника та якщо у разі таке посилання є необхідним, то воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз “або еквівалент”, стосується саме тендерної документації, яка розробляється та затверджується замовником під час здійснення процедур закупівель, що передбачені статтею 12 Закону, а саме для відкритих торгів; конкурентного діалогу; переговорної процедури закупівлі.
З огляду на зазначене, та оскільки сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону, вимоги Закону щодо порядку проведення процедур закупівель, у тому числі вимоги щодо визначення замовником технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, не поширюються на допорогові закупівлі.
Однак, нами проведено детальний аналіз ринку продажу Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual та його характеристик, було враховано принципи допорогових закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Аналоги вище зазначеного принтеру (Wanhao 4s та Makerbot) крім цінової вартості мають низку недоліков у роботі, а саме: відкриту робочу камеру, не всі види пластика використовується для роботи принтерів, недостатньо якісна продукція отримується під час друку, необхідно підбирати спеціальні комп’ютерні програми, а не стаціонарно розроблене ПО для Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual, висока шумова хвиля. Також, у аналогів є недостатні обдув, що в свою чергу впливає на якість друку PLA пластиком, швидкість друку набагато менша ніж у Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual - 80-100 мм, недостатній контроль параметрів друку – швидкість, температура та функція паузи, а також корисний строк використання та роботи материнської плати 1500-2000 годин, а не 5000 як у Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual.
Тому нами було обрано саме оптимальну робочу модель ЗD принтера - Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual без зазначення можливого аналогу і витрат бюджетних коштів за цільовим призначенням для якісної роботи закладу, підняття іміджу та залучення більшої кількості користувачів, науковців, студентів, пересічних громадян та гостей міста і області.
Виходячи з вище викладеного, просимо Вас надати роз’яснення щодо правочинності зазначення аналогу в допорогових закупівлях та уникнути непорозумінь у закупівлях недоброякісного товару.
Відповідь на запит 435/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання міститься за посиланнями  http://www.me.gov.ua/inforez/Details?id=4e8b366b-74d7-4e51-9128-be0054689e5a&lang=uk-UA та http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=65b27dd5-ba5b-44d3-9c53-cc3141d7581f&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2