Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Дніпропетровська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби 00693517
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: неможливість здійснення закупівлі унаслідок непереборної сили
Суть питання: Просимо надати консультацію щодо законності прийняття замовником рішення про відміну закупівлі послуг (ДК 021:2015:71900000-7: Лабораторні послуги) Проведення лабораторних досліджень харчових продуктів за фізико-хімічними і мікробіологічними показниками, на вміст токсичних елементів і окремих забруднювачів під час здійснення державного контролю (нагляду)(UA-2023-05-11-007416-a )
Замовник відмінив закупівлю спираючись на той факт, що термін дії Атестату відповідності був чинний до 09.06.23 .
При цьому, Лабораторія пройшла переатестацію та отримала новий Атестат НААУ від 10.06.23 терміном дії до 09.06.28.
Замовнику про переакредитацію та отримання нового Атестату достеменно відомо. Відомості про переатестацію містяться на офіційному сайті НААУ.
Рішення про відміну прийнято замовником 15.06.23 о 15:52.
Чи законне рішення замовника? Чи допоможе оскарження рішення замовника до АМКУ
Відповідь на запит 393/2023
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі –  Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
При цьому пунктом 50 Особливостей визначено вичерпний перелік підстав за настанням яких замовник відміняє відкриті торги. Будь-які рішення щодо публічної закупівлі, у тому числі щодо відміни відкритих торгів , приймаються замовником самостійно з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель та дотриманням вимог законодавства в цілому. 
Виходячи зі змісту пункту 30 частини першої статті 1 Закону, суб’єкт оскарження в органі оскарження - фізична чи юридична особа, з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право звернутись до органу оскарження. Порядок оскарження відкритих торгів встановлений пунктами 55-67 Особливостей та відбувається відповідно до статті 18 Закону.
Водночас згідно з частиною четвертою статті 7 Закону Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю здійснюють контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України. Тому з питань здійснення контролю пропонуємо звертатись до органів, які визначені у статті 7 Закону.
Водночас, ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2