Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ»
Тема: Допорогові закупівлі
Суть питання: Доброго дня!
Замовником торгів було оприлюднено оголошення про проведення закупівлі «Послуги у сфері охорони здоров’я різні (послуги у сфері медицини праці (послуги з проведення медичних оглядів)), №2308682 (UA-2018-04-04-000845-c)» шляхом проведення допорогових торгів. У документації конкурсних торгів Замовник визначив причини видміни торгів, зокрема: подання для участі у них менше двох конкурсних пропозицій, відхилення всіх конкурсних пропозицій, якщо до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників. Проте згідно наказу ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 «Про затвердження Порядку здійснення допороговuх закупівель», при реєстрації лише одного Учасника, Замовник закупівлі проводить оцінку пропозиції цього учасника. Для участі в проведенні закупівлі за №2308682 (UA-2018-04-04-000845-c), свої пропозиції надали 2 учасника. Після проведння аукціону здійснювалась оцінка пропозиції учасника з найменшою ціною. Рішенням комітету з проведення конкурсних торгів ця пропозиція біла відхилена як така, що не відповідає умовам конкурсної документації. Наша пропозиція не розглядалась, оскільки наступним кроком, було рішення комітету з проведення конкурсних торгів про відміну торгів з зазначенням причини «до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників». Чи правомірні дії Замовника?
Відповідь на запит 398/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

У свою чергу, у разі здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, з використанням електронної системи закупівель (далі – система) застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель (далі – Порядок), який затверджено наказом ДП “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в ДП “ПРОЗОРРО”) від 13.04.2016 № 35.

Згідно з пунктом 11.1 Порядку скасувати допорогову закупівлю може виключно замовник із зазначенням аргументованих підстав прийняття такого рішення. 

У свою чергу, повідомляємо, що питання вирішення спорів, пов’язаних з проведенням допорогових закупівель, висвітлено в листі від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 “Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель” розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=8&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Довідково інформуємо, що скарги та відгуки учасники закупівель можуть залишати на створеному ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” порталі dozorro.org

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів Допорогові закупівлі Оскарження допорогових закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2