Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ "Даяна-С"
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: Повернення коштів за участь у закупівлі майданчиком
Суть питання: Доброго дня!
У період 01.2022-02.2022 наше підприємство, ТОВ "Даяна-С", 40469699, брало участь у тендерних закупівлях як постачальник. За це з нашого особистого рахунку було знято кошти майданчиком ТОВ "Ньютенд", 39196252. Із-за початку бойових дій, а також окупації нашого міста (Херсон), закупівлі не були проведені, та скасовані. Після деокупації нашого міста, намагаємося розпочати господарську діяльність підприємства, звернулися до своїх контрагентів для звірок та взаєморозрахунків. Вказане вище підприємство відмовляється нам повертати списані з нас кошти за участь у тендерних закупівлях які були скасовані у зв'язку з початком бойових дій.
Яка процедура врегулювання таких спорів (майданчик-учасник) щодо повернення коштів за участь у торгах, які були скасовані замовником?
Дякую!
Відповідь на запит 362/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що вимоги до функціонування електронної системи закупівель, процедуру проведення авторизації електронних майданчиків, умови підключення та випадки відключення електронних майданчиків від електронної системи закупівель, вимоги до електронних майданчиків та відповідальність операторів авторизованих електронних майданчиків визначає Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 5 Порядку за подання учасником тендерної пропозиції та/або пропозиції учасника закупівлі, що була розкрита електронною системою закупівель через електронні сервіси з автоматичним обміном інформацією (онлайн-сервісами), доступ до яких здійснюється за допомогою Інтернету, та за користування зазначеними електронними сервісами оператор авторизованого/попередньо авторизованого електронного майданчика справляє з учасника плату в розмірі, встановленому цим пунктом. У разі відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оператор авторизованого/попередньо авторизованого електронного майданчика повертає плату учаснику/переможцю, крім випадків, коли пропозиція учасника/переможця була відхилена. 
Тому, з питань щодо поверненя коштів у разі відміни торігв необхідно звернутатись до електронного майданчика. 
При цьому виходячи зі змісту положень Конституції України та Господарського кодексу України, у разі недосягенення згоди між сторонами спір може бути вирішено в судовому порядку.
Водночас відповідно до пункту 2 Порядку комісія щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель (далі - комісія) - постійно діюча комісія, що утворюється Уповноваженим органом з метою розгляду питань діяльності електронних майданчиків, авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків в електронній системі закупівель. Рішення комісії мають рекомендаційний характер.
При цьому відповідно до підпункту 6 пункту 26 Порядку основними завданнями комісії є розгляд звернень, скарг та інформації від адміністратора, користувачів та операторів авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків з питань, віднесених до компетенції комісії. Тому, з питань щодо діяльності електронних майданчиків можна звернутися до комісії на ел. адресу: [email protected] або на поштову адресу Міністерства: 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського 12/2. В листі потрібно зазначити, що він адресований до Комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Комісія Уповноваженого органу Виконання договору Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2