Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Інформація про субпідрядника – межа відповідальності Замовника
Суть питання: Відповідно до статті 19 «Звіт про результати проведення процедури закупівлі» Закону України «Про публічні закупівлі» у звіті про результати проведення процедури закупівлі обов'язково зазначається, крім іншого, у разі закупівлі робіт або послуг - повне найменування та місцезнаходження кожного юридичного суб'єкта господарювання, якого учасник, з яким укладено договір про закупівлю, буде залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю, якщо про це зазначено в договорі про закупівлю. Звіт про результати проведення процедури закупівлі автоматично формується електронною системою закупівель та оприлюднюється протягом одного дня після оприлюднення замовником договору про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу.
Для того, щоб система могла сформувати Звіт та включити в нього певну інформацію, людина повинна цю інформацію внести в систему.
Під час розміщення інформації на майданчиках Замовник не має можливості заповнити пункт 19 Звіту – Інформація про субпідрядника. Цю інформацію повинен зазначити Учасник, заповнивши відповідне «поле» в Системі. В переважній більшості випадків Учасники цього не роблять, при цьому паперові документи місять в собі інформацію про наявність субпідрядників.
Як наслідок в Звіті (автоматично сформованому Системою) в розділі «Інформація про субпідрядника» зазначено «відсутня», а в договорі зазначено, що «до виконання робіт залучаються субпідрядні організації».
Звертаємось з проханням про наступну консультацію: чи несе відповідальність Замовник за інформацію, зазначену в Звіті, зокрема в частині зазначення інформації про субпідрядника? Якщо «так» (стаття 10!), то яким чином Замовник може нести таку відповідальність, якщо він не має жодної можливості впливати на її відображення в Звіті?
Відповідь на запит 143/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас зазначаємо, що відповідь на Ваше звернення міститься в листі від 07.02.2017 № 3302-06/3810-03 “Щодо електронної системи закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2