Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "АВТО-РЕГІОН"
Тема: Інше
Тема розширена: локалізація виробництва
Суть питання: Пунктом 61 Прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено що замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує: у 2024 році - 20 відсотків;
Даним пунктом встановлено також методику розрахунку ступеню локалізації виробництва з собівартості товару.
Під час подання заявки про внесення товару до переліку локалізованих, надається калькуляція розрахунку ступеню локалізації виробництва товару. (врегульовано ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.) за якою розраховується відсоток локалізації виробництва товару в Україні.

Складовою цих розрахунків є:
МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;

Згідно статті 49 Митного кодексу України, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Згідно статті 50 Кодексу – відомості про митну вартість товарів використовується для нарахування митних платежів, і відповідно не може входити до митної вартості.
Відповідно, це буде сума сплачена за товар та сума витрат на транспортування товару. З митної вартості товару буде визначено рівень мита який має бути сплачений імпортером (постачальником) до державного бюджету та врахований як витрати при визначенні його собівартості, і відповідно мають бути відображені в калькуляції яка подається під час внесення товару до переліку локалізованих, як це передбачено Законом України «Про публічні закупівлі» та Порядком підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.).
Враховуючи, що відповідна сума мита на товар включається у собівартість як витрати виробника в Україні, просимо надати пояснення до якої статті витрат з наявних в калькуляції наданої в додатку 2 до Порядку підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.), виробник має включати митні витрати з ввезеного імпорту який є складовою частиною виробленого у подальшому товару на території України якщо в графу МВ – вноситься митна вартість товару без суми мита на нього.

Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 299/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запитах № 681/2023, № 117/2023,  розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=847abf0c-50a9-4f31-975f-0910ee616535&lang=uk-UA
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e08a29d8-9273-4f78-9d62-4b6bcf144c1b&lang=uk-UA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Локалізація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2