Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Берладин Василь Володимирович
Тема: Інше
Тема розширена: Поача ціни пропозиції учасниками - неплатниками ПДВ
Суть питання: Прошу надати роз"яснення, яку саме ціну мають вказувати учасники публічних закупіель, які не являються платниками ПДВ в полі ціни пропозиції під час подачі тендерної пропозиції на електронному майданчику, в разі, якщо Замовником встановлно, що ціна пропозиції подається з ПДВ, і після внесення ціни у відповідне поле на сайті електронного майданчика ана ціна автоматично відображається з відміткою "з ПДВ"?
ЧИ є порушенням, якщо учасник - неплатник ПДВ, подав початкову пропозицію, заповнивши електронну форму "ціна", вказавши при цьому певну суму своєї пропозиції, яка потім відображається сайтом як подана з ПДВ, а після завершення аукціону подав таку ж саме ціну пропозиції, але вказавши при цьому, що вона без ПДВ? (приклад: пропозиція ПЕРЕМОЖЦЯ у закупівлі UA-2018-09-11-002109-c).
За можливості, прошу не відповідати посиланням на відповідь по подібному запитанню. Дякую.
Відповідь на запит 960/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Пунктом 29 частини першої статті 1 Закону визначено, що тендерна документація – документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.

Поряд з цим тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункт 30 частини першої статті 1 Закону).

У свою чергу, відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю – договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

При цьому відповідно до частини четвертої статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Таким чином, замовник укладає договір про закупівлю з учасником-переможцем відповідно до тих вимог, які визначені у тендерній документації.

При цьому інформація щодо врахування податку на додану вартість при розробці тендерної документації міститься в листі від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=5&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2