Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Регіональна філія "Придніпровська залізниця" АТ "Укрзалізниця"
Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Тема розширена: Наявність банківської гарантії
Суть питання: Добрий день! Нами були оголошені відкриті торги з публікацією англійською мовою. Після закінчення терміну подання тендерних пропозицій, на етапі "предкваліфікації" у одного з учасників не відображалась банківська гарантія. Учасник повідомив, що банківська гарантія завантажена ним разом з тендерною пропозицією, відповідно до вимог тендерної документації та вимог Закону у розділ "Цінова пропозиція" відповідного майданчику. Але так як у відкритих торгах з публікацією англійською мовою на етапі "предкваліфікації" тендерні пропозиції не відображаються, банківська гарантія також не відображена. Учасник надав підтвердження з відповідного майданчика та від ДП "Прозорро" про наявність завантаженого фалу гарантії, у відповідний термін. Підкажіть наступне: 1) чи маємо ми право допустити учасника до аукціону враховуючи викладені факти; 2) чи трактується дана ситуація у тлумаченні статей 26 та 29 нової редакції Закону; 3) при оскаржені рішення Замовника про відмову від участі в аукціоні учасника чи є це підставою для звернення до АМКУ учасника з метою допущення його до аукціону.
Відповідь на запит 2139/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до абзацу третього частини першої статті 28 Закону у разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні, електронною системою закупівель автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну/приведену ціну тендерної пропозиції.

Перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначено статтею 31 Закону, зокрема не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції.

Водночас будь-яке рішення приймається замовником самостійно.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Поряд з цим абзацом третім частини восьмої статті 18 Закону передбачено, що скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, порядок якого передбачений частинами другою і дванадцятою статті 29 цього Закону, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель протоколу розгляду тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Розкриття тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2