Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Національний фонд досліджень України
Тема: Допорогові закупівлі
Суть питання: Національний фонд досліджень України (НФДУ) є некомерційною державною бюджетною установою, утвореною відповідно до постанови КМУ від 04.07.2018 № 528.

НФДУ є потенційним правонаступником прав та обов'язків Державного фонду фундаментальних досліджень (ДФФД).

Станом на 18.11.2019 ДФДД перебуває в стані припинення, в результаті реорганізації шляхом приєднання до НФДУ.

У НФДУ тендерний комітет не утворено, уповноважену особу не визначено.

Веб-сайт НФДУ ще не створено.

З метою забезпечення діяльності НФДУ планує здійснити допорогові закупівлі товарів, послуг без використання електронної системи закупівель у поточному році.
1. Чи необхідно НФДУ розміщати в електронній системі закупівель річний
план на 2019 рік та додаток до річного плану;
2. Як визначити особу, відповідальну за оприлюднення звітів про укладені
договори.
3. Який із наведених нижче варіантів вважатиметься таким, що забезпечує
дотримання принципів здійснення закупівель, зокрема, щодо вільного доступу необмеженого кола потенційних постачальників товарів, надавачів послуг, виконавців робіт до інформації про закупівлю: розміщення оголошення про проведення закупівель товарів, послуг:
а) на сайті ДФФД, що проходить процедуру ліквідації;
б) у щотижневій науково-популярній газеті «Світ», заснованій
Міністерством освіти і науки України та Національною академією наук;
в) на сайті Міністерства освіти і науки України.

4. Чи потрібно проводити вивчення цінових пропозицій шляхом офіційних звернень (через електронну пошту) до потенційних постачальників товарів, надавачів послуг, чи достатньо провести самостійне порівняння цін за інформацією, розміщеною в мережі інтернет.
Відповідь на запит 992/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Щодо питань 1 та 2

Повідомляємо, що відповідь на аналогічні за змістом питання надано у запиті 44/2017, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=88e83dbe-6e9a-4f53-9681-d23fc9145e90&lang=uk-UA

Щодо питань 3 та 4

Статтею 3 Закону встановлені принципи здійснення закупівель. Так закупівлі здійснюються за такими принципами, як: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Водночас замовники для дотримання принципів здійснення закупівель, встановлених статтею 3 Закону, можуть попередньо здійснювати маркетингові дослідження, вивчення ситуації на ринку, моніторинг комерційних пропозицій потенційних постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт як з відкритих джерел, так і безпосередньо консультуючись з ними, досліджувати інформацію щодо цінового діапазону із застосуванням аналітичного модуля bi.prozorro.org

Крім того, інформуємо, що питання дотримання принципів закупівель також розглянуто в листі від 01.04.2019 № 3304-04/13647-06 "Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=13647-06

Поряд з цим використання електронної системи закупівель замовниками під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону може забезпечити дотримання принципів, визначених в Законі.

У свою чергу, у разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт з використанням системи під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, застосовується “Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі””, яка затверджена наказом ДП “ПРОЗОРРО” від 19.03.2019 № 10.

Крім того, інформуємо, що для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, замовники можуть використовувати “Prozorro-market” – систематизовану базу актуальних пропозицій товарів постачальників.

З довідковою інформацією щодо використання замовниками “Prozorro-market” можна ознайомитись за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/instrukciya-dlya-postachalnikiv-katalogu-prozorro-market Водночас Інструкція з використання “Prozorro-market” затверджена наказом державного підприємства “ПРОЗОРРО” від 22.04.2019 № 16.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі Звіт про укладені договори
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2