Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Обласне комунальне виробничо-експлуатаційне підприємство "Держпром"
Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Суть питання: Тендерний комітет ОК ВЕП «Держпром» звертається до Вас з проханням надати роз'яснення, у зв’язку із набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” (далі - Закон у новій редакції) від 19.09.2019 № 114-ІХ та введенням його в дію 19.04.2020.
Згідно з п.1 част.1 ст. 11 Закону у новій редакції, відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, одним із способів яким визначається або призначається така особа, є покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.
Виникає питання, чому не передбачена можливість такої доплати для членів тендерного комітету, діяльність яких подовжено до 01.01.2022 року, адже згідно з п 32,. ст.1 Закону 922-VIII від 25.12.2015, тендерний комітет це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель.
Отже фактично на членів ТК покладено додаткову роботу з підготовки та проведенню закупівель таким самим чином як і на уповноважену особу.
Дякуємо за відповідь.
Відповідь на запит 1052/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

За результатами проведених  досліджень та опитувань спеціалістів, залучених до здійснення закупівельної діяльності в організаціях-замовниках, було встановлено, що  члени тендерного комітету  як правило здійснюють таку функцію на безоплатній основі, мають високий рівень ризику та відповідальності, низьку матеріальну мотивацію, відсутність будь-якої компенсації за проведену роботу, що впливає на ефективність публічних закупівель.

Тому, оскільки Законом передбачена імперативна норма щодо поступової відмови від формату роботи тендерних комітетів та повний перехід в обов"язковому порядку на уповноважених осіб з 1 січня 2022 року, які визначаються у спосіб, передбачений у статті 11 Закону, Закон не містить положень щодо доплат членам тендерного комітету.

Водночас рішення  щодо членів тендерного комітету приймаються замовником самостійно та з дотриманням законодавства в цілому.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2