• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Україна зацікавлена в поставках високотехнологічного енергетичного обладнання з Великої Британії, - Юлія Свириденко

Україна зацікавлена в поставках високотехнологічного енергетичного обладнання з Великої Британії, - Юлія Свириденко

Україна та Велика Британія планують розширити співпрацю в енергетичній сфері. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з виконавчим директором Rolls-Royce SMR Томом Самсоном. Сторони обговорили питання поставок в Україну високотехнологічного енергетичного обладнання, зокрема перспективи використання малих модульних реакторів (ММР).

“Росія не може перемогти Україну на полі бою, тому вдається до відвертих терористичних дій - знищує українську енергетичну інфраструктуру. Зараз ми потребуємо допомоги для відновлення енергопостачання, аби в зимовий період українці не залишились без тепла і електроенергії. Тому Україна зараз зацікавлена в поставках високотехнологічного енергетичного обладнання, але також думаємо про модернізацію нашої генерації”, - заявила Юлія Свириденко.

Україна зацікавлена у використанні нових технологій для виробництва в нашій країні малих модульних реакторів (ММР). Міністерство економки сприятиме укладенню відповідного меморандуму між Rolls-Royce SMR і Енергоатомом, який визначатиме параметри співпраці у реалізації цього багаторічного проекту.

Довідково

Малі модульні реактори – це нова перспективна технологія використання атомної енергетики. Їх основні відмінності від реакторів на сучасних АЕС в компактних розмірах та можливості виробляти відносно невеликі потужності (від 30 МВт до 500 МВт). Це дозволяє використовувати їх у невеликих містах, на промислових майданчиках чи навіть при відключеннях світла, роблячи від них паралельне живлення мікрорайонів, або цілих міст.

Компанія Rolls-Royce розробила власну технологію ММР, яка називається UK SMR (Small Modular Reactors). В планах компанії побудувати у Великій Британії 16 енергоблоків UK SMR до 2050 року. Очікується, що проєкт UK SMR буде сертифікований до 2024 року, а перший ММР такого типу буде введено в експлуатацію до 2029 року.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json