• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Україна створить донорську координаційну платформу з розмінування

Україна створить донорську координаційну платформу з розмінування

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем'єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою, Координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун, координатором з протимінної діяльності ПРООН в Україні Полом Хеслопом та Регіональним директором Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Холлінгвортом.

“Питання розмінування території України - одне з ключових для нашого Уряду і ми продовжуємо вибудовувати ефективну структуру організації цього процесу, спираючись на підтримку та досвід міжнародних партнерів. На сьогодні ми завершуємо процес обрання членів наглядової ради Центру гуманітарного розмінування, який займатиметься операційними завданнями. І обговорюємо створення донорської координаційної платформи з розмінування, що здійснюватиме координацію та комунікацію, зокрема з донорами,  на політичному рівні”, - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем'єр-міністр України представила учасникам зустрічі бачення організаційної структури з управління процесом розмінування та системи взаємодії, зокрема між Центром гуманітарного розмінування  та координаційною платформою по роботі з донорами. Учасники зустрічі підтвердили готовність долучитись до роботи майбутньої платформи, зокрема Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда погодились бути співголовами цієї платформи, від української сторони її співголовою стане Юлія Свириденко. 

В ході зустрічі також обговорювалось питання важливості проведення масштабної інформаційної кампанії щодо розмінування з метою уникнення жертв серед населення, що проживає на забруднених вибухонебезпечними предметами територіях. 

Нагадаємо, 174 тис. квадратних кілометрів території України є потенційно забрудненими, потребують обстеження технічними та нетехнічними засобами та в разі необхідності – гуманітарного розмінування. За оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування на території України оцінений у 37,4 млрд дол. США.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json