• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Впровадження експериментального проєкту з сертифікації операторів ПМД покликане спростити цей процес та в підсумку – пришвидшити розмінування території України, - Ігор Безкаравайний

Експериментальний проєкт з сертифікації операторів та процесів протимінної діяльності, розроблений Мінекономіки, обговорили 27 грудня за участю вітчизняних та іноземних операторів протимінної діяльності, представників міністерства, Програми розвитку ООН в Україні та ін. Так, у проекті пропонується запровадити нові підходи до сертифікації операторів ПМД.

Як зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний, мета впровадження проєкту – спростити та уніфікувати процес сертифікації, зробити його більш зрозумілим та доступним для суб’єктів протимінної діяльності.

«Спростити – це не означає, що завтра будь-хто зможе прийти та отримати сертифікат оператора ПМД. Вимоги залишаються жорсткими. Тому що ці вимоги диктуються безпекою людей, відповідними національними та міжнародними нормами. Насамперед, ми робимо процедури чіткими та зрозумілими для операторів. Уніфікуємо форми, визначення, трактування, адже сьогодні вони відрізняються у різних органів сертифікації. Зменшуємо бюрократію, встановлюємо жорсткі терміни для кожного з етапів процедури, прописуємо зрозумілі правила повторної сертифікації, підстави призупинення чи анулювання сертифікату тощо. Все це покликано полегшити доступ операторів до сертифікації та їхню роботу в Україні. І в кінцевому підсумку – пришвидшити очищення територій», - зазначив Ігор Безкаравайний.

Заступник Міністра підкреслив, що експериментальний проєкт буде відкритий для вдосконалення.

«Фактично, з ухваленням проєкту процес удосконалення та оптимізації сертифікації не завершиться, а лише стартує. Спільно з операторами, міжнародними експертами, нашими міжнародними партнерами ми й далі працюватимемо над його покращенням з урахуванням практики», - зазначив Ігор Безкаравайний.

Основні зміни, що пропонуються новим порядком сертифікації:

  • Запроваджується єдина уніфікована процедура сертифікації всіма органами сертифікації
  • Зменшується кількість документів, необхідних для сертифікації
  • Запроваджуються окремі сертифікати для окремих процесів (нетехнічне обстеження, технічне обстеження, розмінування вручну, розмінування з використанням машин і механізмів і т.д.)
  • Вводяться єдині терміни дії сертифікатів (3 роки – первинні сертифікати, 5 років – продовжені)
  • Моніторинг відповідності оператора буде здійснюватись за моделлю управління ризиками, тобто менші ризики – менше перевірок
  • Запроваджується виключні підстави для призупинення чи припинення сертифікату а також можливість апеляції

Представлений експериментальний проєкт з сертифікації операторів та процесів протимінної діяльності стане чинним після затвердження Кабінетом Міністрів України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json