• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Юлія Свириденко закликала українських дипломатів посилити діалог з міжнародними компаніями щодо роботи в Україні

Завдання Уряду та дипломатичних представників України у різних країнах світу – посилювати діалог з міжнародними партнерами та мотивувати бізнес долучатися до відновлення України. У діалозі з партнерами важливо наголошувати на важливості приватного бізнесу, розвитку підприємництва, реалізації інфраструктурних проектів, розвитку виробництва в Україні.

На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час конференції з українськими послами під керівництвом Президента Володимира Зеленського, яка відбулася в Ужгороді 3 серпня. Мета заходу – обговорити, як розповідати світу про важливі чинники для економічного відновлення України.

«Україна заслуговує на підтримку прискореного економічного розвитку, зокрема, і через доступ до зовнішніх ринків. Тому з боку дипломатичних кіл необхідно заохочувати партнерів інвестувати у нашу державу та сприяти відкриттю ринків. Ми поставили перед собою амбітну мету – за десять років стати постачальником продовольства для 600 мільйонів людей у світі, надійним джерелом зеленої енергії в Європі, найбільшим будівельним майданчиком Європи та реалізувати інші проекти. Для цього ми маємо конкретні реформи і програми, а також стратегії розвитку багатьох міжнародних компаній», - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр звернула увагу на фінансові потреби розвитку економіки, які визначені у звіті Світового банку RDNA2. Так, програма підтримки підприємств приватного сектору на цей рік має загальну суму проектів в розмірі $4091 млн. Наразі донорами профінансовано $532 млн.

За її словами, найбільше потрібна грантова допомога від урядів безпосередньо Україні або грантова допомога міжнародним фінансовим інституціям на цілі, які визначені у звіті Світового банку.

Юлія Свириденко акцентувала, що активна дипломатична підтримка потрібна у сфері торгівлі, зокрема, на прикладах країн Європейського Союзу, Канади, Великої Британії, Туреччини, ОАЄ, країн Тихоокеанської угоди. Зокрема, йшлося про оновлення угод про вільну торгівлю, партнерство у цифровій сфері та посилення двостороннього економічного партнерства.

Окремою темою стало гуманітарне розмінування українських територій. Наразі 174 тис. кв км України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами, тобто третина території потребує нетехнічного обстеження. Україна не має достатньо ресурсів для швидкого очищення землі, тому потрібна підтримка міжнародних партнерів зі спецтехнікою для розмінування, навчанням саперів та фінансуванням.

Варто наголосити, що до кінця року Уряд ухвалить Національну стратегію протимінної діяльності, яка деталізує кроки щодо швидкого повернення землі у користування.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json